Connect with us

GÜNDEM

Fransa’da İslam düşmanlığı cinnet halini aldı! 3 Türk çocuk gözaltına alındı…

Son Guncelleme:

Peygamberimize hakaret eden karikatürleri okulda eleştiren üçü Türk dört öğrenci evleri basılarak gözaltına alındı. Çocuklara namaz kılıp kılmadıkları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevip sevmedikleri bile soruldu.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Fransa’da İslam düşmanlığı tam bir cinnet halini aldı. Camileri basan, Müslümanlara ait sivil toplum kuruluşlarını kapatan Fransa işi ‘terör’ suçlamasıyla çocukları gözaltına almaya kadar vardırdı.

Fransa’da okulda Hz. Peygamberimizi hedef alan karikatürlere karşı olduğunu söyleyen 3’ü Türk 1’i Arap 4 çocuk evleri basılarak gözaltına alındı, 11 saat sorgudan geçirildi.

SADECE KARŞIYIZ DEDİLER

Skandal İsviçre sınırındaki Albertville şehrinde yaşandı. Fransa, Peygamberimizi yönelik çirkin karikatürleri öğrencilere gösterdiği için öldürülen öğretmenin ardından okullarda resmen cadı avı başlattı. Tüm okullarda özellikle Müslüman öğrencilere yönelik anket çalışması yaparak ‘Karikatürleri nasıl buldukları’ soruldu. Albertville’de yaşayan 3’ü Türk, 1’i Arap 4 öğrenci, bu soruya “Öğretmenin öldürülmesine karşıyız. Ama o da keşke o karikatürleri göstermeseydi” cevabını verdi.

TÜRKOFOBİ HIZLA YAYILIYOR

Fransa’da serbest gazetecilik yapan Ömer Aydın, ülkede Türkofobi’nin hızla yayıldığını söyledi. Medyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan haberlerle Türkiye karşıtlığının yayılmasında aktif bir rol oynadığını ifade eden Aydın, özetle şunları kaydetti: Fransız basını “İslam dünyası Fransa’ya savaş açtı” diye haberler yapıyor. Ve Haberlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı kullanılıyor. Şu an tek hedefleri Türkiye ve Cumhur Başkanı Erdoğan. Türkiye karşıtlığı meselenin hem içerde, hem dışarda nedenleri var. İç nedenleri Avrupa’daki aşırı sağın en güçlü olduğu ülke Fransa. Halk gittikçe ırkçılığa kayıyor. Macron da sol gelenekten gelen bir yönetici olmasına rağmen o da sağa kaymış durumda. Dışardaki sebep ise Türkiye ilerledikçe Fransa geriliyor. Hem Akdeniz, Afrika hem de Ortadoğu’da bu yüzden Türkiye’ye saldırmaya başladı. Fransa’nın bölgedeki projelerine kafa tutan tek ülke olarak Türkiye kaldı. Bu yüzden de saldırıyorlar.”

Kopyalamayı desteklemiyor...