Connect with us

GÜNDEM

Fransa’da iki Türk genç kıza polis şiddeti…

Son Guncelleme:

Bizzat Macron tarafından Müslümanların hedef gösterildiği Fransa’da, iki Türk genç kızın polis şiddetine ve ayrımcılığına maruz kaldığı ifade edildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron öncülüğünde, Müslüman Fransızların hedefe konulduğu ülkede, polisin camilere ve Müslümanlara ait derneklere yaptığı baskınlarla, yabancı kökenli vatandaşlara yönelik ayrımcı ve şiddet içeren tutumunda da artış görülüyor.

Fransa’nın Grand-Est bölgesine bağlı Charleville Meziers semtinde yaşayan iki Türk genç kız, polis şiddetine maruz kalan yabancı kökenli vatandaşlardan sadece birkaçı.

Genç kızlardan Hatice Bayezit, 17 Ekim Pazar günü akşama doğru kuzeni Sevim Kocatürk ile yemeğe çıktıkları sırada polisin kendilerini trafik kontrolü için durdurduğunu ifade etti.

“Burası senin ülken değil, kuralları bilemezsin”

Bayezit, Daha önce bölgelerinde böyle olayların yaşanmadığını belirterek, “Bir ara kurallardan bahsederken, polislerden biri Sevim’e ‘Burası senin ülken değil, kuralları bilemezsin’ dedi” ifadesini kullandı.

O sırada olay yerine gelen abisinin “Kardeşimi ağlattınız, yaptığınızdan memnun musunuz?” dediğini polislerinse “Evet, bu bizim işimiz” şeklinde cevap verdiğini aktaran Bayezit, araçlarına tekrar binmeden önce yanlarına yabancı kökenli Fransız vatandaşı olduğunu tahmin ettikleri bir adam gelerek, tüm olaya şahit olduğunu ve olanları videoya çektiğini söylediğini anlattı.

Kaynak: TRTHaber.com

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

POPÜLER ETİKETLER

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Kopyalamayı desteklemiyor...