Connect with us

GÜNDEM

Gizli İTtifak açık kavga! İyi Parti ile HDP arasında ‘İT’ krizi…

PKK’nın siyasi uzantısı HDP, yine her konuda olduğu gibi sözde Ermeni soykırımı iddiaları karşısında Türkiye’nin değil Ermenilerin yanında saf tuttu. HDP’nin CHP’ye Haddinizi bilin demesinden sonra İyi Parti’ye de İT diyerek karşılık verdi.  

Son Guncelleme:

HDP’nin sözde Ermeni soykırımı ile “yüzleşme” çağrısına sert cevap veren İyi Partili Ağıralioğlu’na, HDP’li Kenanoğlu, “Yavuz it havlamış yine” diye cevap verdi.
CHP’DEN SES ÇIKMADI, İYİ PARTİ SERT GİRDİ
HDP sözcüsünün CHP’ye “Haddinizi Bilin” demesine CHP’nin sessiz kalması sonrası İyi Parti ile HDP arasında “İt” polemiği başladı.Sözde soykırım iddialarını, “Türkiye soykırımla yüzleşmelidir” açıklamasıyla kabullenen HDP’ye İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan sert bir eleştiri geldi.

“AHLAKSIZ TEKLİF”

Ağıralioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “yüzleşme” çağrısını “ahlaksız teklif” olarak nitelendirerek Eğer soykırımla yüzleşin diye ahlâksız bir teklif yapıyorsanız; size mevcut isimleriniz değil, Antranik, Tehliryan gibi Taşnakçı isimleri yakışır. Eğer yüzleşmeden bahsedecekseniz önce PKK denilen alçaklıkla yüzleşeceksiniz” dedi.

“YAVUZ İT HAVLAMIŞ”

Bu açıklamanın ardından HDP’den cevap gecikmedi. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Ağıralioğlu’nu kastederek Yavuz it havlamış yine…!” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/alikenanoglu/status/1388190225948680195

Kopyalamayı desteklemiyor...