Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Hakan Albayrak, Gelecek Partisi’ndeki görevinden ayrıldı matbuata döndü…

Ahmet Davutoğlu’nun partisi Gelecek Partisi’nin kurucuları arasında yer alan gazeteci Hakan Albayrak partideki görevlerinden ayrılarak yazarlığa döndüğünü duyurdu.

Karar Gazetesindeki yazılarına yeniden başlayan Albayrak bugün yayınlanan yazısının altına düştüğü notta; “Baktım yapamıyorum, aktif siyasetten erken emekliliğimi isteyip asıl saham olan matbuata döndüm.” ifadelerini kullandı.


HAKAN ALBAYRAK KİMDİR?

1968 yılında doğdu. Orta öğrenimini Türkiye’de tamamladı. Farklı periyodlarla Milli Gazete, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde yazar olarak görev yapan Albayrak; 1983 yılında Halka Işık dergisini, 1989’da da Nihat Genç’le birlikte Çete dergisini çıkardı.

İhlas Haber Ajansı bünyesinde Gazze ve Kudüs’te bulundu. 1994 yılında insani yardım amaçlı gittiği Bosna-Hersek’te İHH Saraybosna temsilcisi oldu. Yazılarında kimi zaman Werner Hugo mahlasını kullanan Albayrak, daha sonra da Gökhan Özcan’la birlikte editörlüğünü üstlendiği Gerçek Hayat dergisini kurdu.

2000 yılında Milli Gazete’de yayınlanan bir makalesi nedeniyle, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a muhalefetten, 2003 yılında 15 ay hapis cezası aldı. Ceza İnfaz Yasası kapsamında cezası 1/3 oranına indirildi ve 6 ay Kalecik Cezaevi’nde kalarak mahkûmiyetini tamamladı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Hakan Albayrak, eşi Emira ve çocukları Ayşe ve Fatma ile Ankara’da ikamet etmektedir.

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...