Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Hastalıklı zihniyet yine hortladı! Nişantaşı’nda başörtülü genç kadına yumruklu saldırı

Son Guncelleme:

Nişantaşı’nda bir parkta oturan İTÜ’de Araştırma Görevlisi olarak çalışan Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşına başörtülü oldukları için “Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere. Gaziosmanpaşa’ya gidin” şeklinde nefret söylemlerinde bulunan Eray Çakın daha sonra yumruklu saldırıda bulundu.

Genç kadın darp raporu alarak şikayetçi olurken, gözaltına alınan ve ifadesinde saldırıyı itiraf eden Eray Çakın serbest bırakıldı. Duruma sosyal medyadan isyan eden Neşe Nur Akkaya’nın kardeşi, “Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi?” diyerek Eray Çakın’ın tutuklanması için çağrıda bulundu.

lçak saldırı, dün Nişantaşı’ndaki Mıstık Parkı’nda yaşandı. İddiaya göre, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) öğretim görevlisi olan Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı parkta oturup sohbet ederken, yine parkta arkadaşlarıyla oturan Eray Ç. isimli şahsın önce bakışları daha sonra ise ‘başörtüleri nedeniyle’ hakaret dolu sözlü tacizine maruz kaldı. Genç kızlar önce şahsa cevap vermedi ancak Eray Çakın tacizini uzaktan sürdürmekle yetinmedi.

“GAZİOSMANPAŞA’YA GİDİN”

Arkadaşlarının yanından kalkarak genç kızların yanına gelen Eray Çakın burada genç kızlara bağırmaya başladı.

Eray Çakın,“Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” diyerek nefret söylemlerinde bulundu.

Neye uğradığını şaşıran genç kızlar, şahsa kibarca cevap vermekle yetindi. Neşe Nur Akkaya, “Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin” diyerek tepkisini dile getirdi.

Neşe Nur Akkaya

İFADESİNDE İTİRAF ETTİ, SERBEST KALDI

Olay yerinde gözaltına alınarak emniyete götürülen Eray Ç. ifadesinde Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığını inkar etmedi. Hatta nefret söylerimde bulunduğunu da açıkça itiraf etti. Saldırganın arkadaşları ve olay yerindeki diğer görgü tanıkları da yumruklu saldırıya şahit olduklarını ifadelerinde beyan etti. Ancak Eray Ç. ifadesi alındıktan ve emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Kısa sürede hızla yayılan saldırı haberi sosyal medyada infial yarattı. Yüzlerce kişi #ErayÇakınTutuklansın ve #SaldırganErayÇakın hastagleri altında faşist saldırıya tepki gösterdi.

Kaynak: Yenisafak.com

Kopyalamayı desteklemiyor...