Connect with us

GÜNDEM

Hatay’daki yangınları ‘Ateşin Cocukları İnisiyatifi’ adlı PKK’lı grup üstlendi!

Son Guncelleme:

Hatay’ın birçok yerinde aynı anda çıkan yangınlar büyük bir çevre felaketine sebebiyet verdi. Yerleşim yerlerine kadar gelen yangınları ‘Ateşin çocukları inisiyatifi’ adlı PKK’ya yakın bir grup üstlendi.

Terör örgütü YPG/PKK’nın yandaşı sosyal medya hesapları, Hatay’da dün başlayan ve 3 ilçeye yayılan orman yangınlarının, “Ateşin çocukları inisiyatifi” adlı örgüt tarafından çıkarıldığını duyurdu.

Bakan Pakdemirli: 4 şüpheli gözaltına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangın bölgesindeki incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kasıtlı çıkarıldığına yönelik şüphelerin olduğunu belirterek, “Kamuoyunda özellikle son iki günde sosyal medyada olsun diğer kaynaklarda olsun bu yangının özelinde de çok ciddi kasıt şüpheleri ortaya çıktı. Bunla ilgili de tabii ki Valiliğimiz çok yönlü soruşturmayı yürütüyor. 4 şüpheli gözaltına alındı, bunun 2’si savcı tarafından serbest bırakıldı ve 2 yeni daha şüphelimiz var.” ifadesini kullanmıştı.

İşte PKK’ya yakın Sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajlar…

SOL BASIN HEDEF Mİ SAPTIRIYOR?

Halk TV, Tele1 ve Birgün gazetesi ise yangını PKK’nın üstlenmesine rağmen, yangının maden projesi nedeniyle çıkarıldığını yazdı. Sözkonusu yayınlar PKK’dan ısrarla bahsetmekten kaçındı…

YANGINA AİT GÖRÜNTÜLER…

Kopyalamayı desteklemiyor...