Connect with us

GÜNDEM

Kampanyanın kaynağı Cem Uzan mı? Hulki Cevizoğlu “128 milyar dolar” yalanının perde arkasını anlattı…

Son Guncelleme:

Kanal İstanbul projesini desteklemesi nedeniyle CHP’liler tarafından linç edilen Hulki Cevizoğlu, 128 milyar dolar yalanının CHP’ye yurt dışında yaşayan bir işadamından servis edildiğini söyledi. Sosyal medyada bu ismin Cem Uzan olduğu iddia edildi.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir canlı yayında, CHP’nin 128 milyar doların akıbetine ilişkin propagandasına değindi. Cevizoğlu, söz konusu propagandanın kaynağının yurt dışında olan ve eskiden Türkiye’de bankaları bulunan bir Türk iş adamı olduğunu ifade etti.

KANAL İSTANBUL’A DESTEK VERMİŞ LİNÇ EDİLMİŞTİ

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, geçtiğimiz günlerde TVNET’te katıldığı canlı yayında, “Kızanlar olacaktır fakat ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm” diyerek Kanal İstanbul’un yapılmasına destek vermişti.

Yayında muhalif partilere de seslenen Cevizoğlu, “Arkalarına Atatürkçüleri alarak muhalefet yapma döneminin sona ermesi gerekiyor” demişti.

Söz konusu gelişmelerin ardından muhalif isimlerin hedefi haline gelen ve sosyal medyada linç edilen Cevizoğlu’ndan, CNN Türk’te çarpıcı bir açıklama daha geldi.

128 MİLYAR DOLAR KAMPANYASININ KAYNAĞI YURTDIŞINDAN

CHP’nin Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların akıbetine ilişkin yürüttüğü propagandanın, yurt dışı kaynaklı bir iş adamı tarafından ortaya atıldığını ifade eden Cevizoğlu, “Bu 128 milyar dolar olayının kaynağı yurt dışında olan bir iş adamı. Eskiden Türkiye’de bankaları olan birisi. AK Parti’ye daha önce yaklaşmak istedi ama sonuç alamadı. Türkiye’deki muhalif bir gazetenin ekonomi yazarına bu olayı bildiriyor. Oradan da CHP’nin önüne geliyor.” ifadelerini kullandı.

YALANIN KAYNAĞI CEM UZAN

Cevizoğlu’nun bu sözleri üzerine Sosyal medyada başlayan tartışmada Cem Uzan’ın ismi ön plana çıkarken Uzan’dan herhangibir yalanlama gelmemesi dikkat çekti.

Kopyalamayı desteklemiyor...