Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

“Ben Kanal İstanbul’u destekleyen bir Atatürkçüyüm!” diyen Hulki Cevizoğlu’na Sosyal Linç!

CNN Türk’te canlı yayına katılan gazeteci Hulki Cevizoğlu, “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm.” ifadelerini kullanarak Kanal İstanbul’un yapılmasına destek verdi. Cevizoğlu’nun bu sözleri üzerine Sosyal Medyada linç girişimi başladı.

CNN Türk’te Akıl Çemberi programına katılan Dr. Hulki Cevizoğlu, İstanbul’a yapılması planlanan Kanal İstanbul’un önemini “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm” sözleri ile anlattı.


LİNCE UĞRAYACAĞINI BİLE BİLE SÖYLEDİ

“Kızanlar olacaktır” sözleri ile açıklamasına başlayan Cevizoğlu, “Atatürkçü geçinen partiler de Kanal İstanbul üzerinden sahte söylemlerle rant peşinde koşmayacaktır” dedi.

Cevizoğlu, “Arkalarına Atatürk’ü alarak siyaset yapan muhalefetin artık ortadan kalkması gerekir” ifadelerini kullandı.

“KANAL İSTANBUL MONRÖ’YE ENGEL DEĞİL!”

Kanal İstanbul’a neden hayır dediğimizi sakin bir şekilde tartışabilirsek, ne kadar saçma argümanlar öne sürüldüğünü fark edeceğiz diyen Cevizoğlu, “Neymiş Montrö’ye engelmiş, engel mengel değil, dünyadaki kanalları izleyelim sevgili Atatürkçüler, Süveyş Kanalı’na bakalım, bu kanal Osmanlılar tarafından yapılmış Mısır idare ediyor. Mısır bu kanala hükmediyor, dünyanın parasını kazanıyor. Türkiye tek kuruş para almıyor. Bu ayıp ve skandaldır. Savaş gemileri, tankerler, yabancı gemiler geçecek, biz para almayacağız. Eğer bu boğazlar bize aitse, neden parasız yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA LİNCE UĞRADI

Cevizoğlu’nun Kanal İstanbul Projesini desteklediğini açıklaması, sosyal medyada bazı hesaplar tarafından lince tabi tutuldu. Daha çok trol hesaplar üzerinden yapılan sosyal linç girişiminde Cevizoğlu’na yönelik hakarete varan ifadeler kullanılması dikkat çekti. (Mesajlar için tıklayın)

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...