Connect with us

GÜNDEM

Hürriyet’ten ayrılan Ertuğrul Özkök, 6 milyon TL tazminat mı alacak?

Hürriyet Gazetesi’nin eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Ertuğrul Özkök’ün alacağı tazminatın belli olduğu iddia edildi. Hürriyet’teki yazılarına son verilen Özkök’ün 5 taksit şeklinde 6 milyon lira tazminat alacağı belirtiliyor…

Son Guncelleme:

Hürriyet Gazetesi’nin eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Ertuğrul Özkök’ün 35 yıldır yazdığı gazeteden ayrılmasının ardından medya kulislerinden dikkat çeken iddialar gündeme geldi.

Hürriyet gazetesi 22 Mart 2018’de Demirören Holding tarafından Aydın Doğan’dan satın alınmıştı.

Hürriyet gazetesinde 20 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak görev yapan, 3 yıl boyunca Ankara temsilciliğine yapan, 12 yıldır da köşe yazarlığı görevini sürdüren Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet ile yolları ayrıldı.

Ertuğrul Özkök yıllar önce verdiği bir röportajda bu pozu vermişti

AYDIN DOĞAN TEKRAR MEDYAYA MI DÖNÜYOR?

Bu ayrılığın temelinde Özkök’ün yeniden medyaya dönme hazırlığı içerisinde olan eski patronu Aydın Doğan olduğu iddia edildi.

Aydın Doğan’ın yeniden medyaya dönme hazırlığı içinde olduğunu, bu doğrultuda bir dönem Doğan Medya’da çalışan gazetecileri bir araya toplayarak strateji belirlediğini ve Demirören ailesinin toplantıya katılanların peşine düştüğünü öne sürmüştü.

6 MİLYON TL TAZMİNAT MI ALACAK?

Ertuğrul Özkök’ün Demirören Holding’den 6 milyon lira tazminat alacağı belirtiliyor. Demirören Holding’in Özkök’e bu ücreti 5 taksit şeklinde ödeyeceği söyleniyor…

Kopyalamayı desteklemiyor...