Connect with us

GÜNDEM

İBB Zabıtası ve CHPliler Kaymakamlığın uyarısına rağmen TÜGVA Temsilciliğini işgal etmiş…

Son Guncelleme:

TÜGVA’nın Adalar’da bulunan temsilicilik binası konusunda Adalar Kaymakamlığı’nın İBB’yi uyardığı ortaya çıktı.

İBB’ye gönderilen resmi yazıda kira sözleşmesinin mevcut olduğunun altı çizilerek işgal durumunun söz konusu olmadığı ve tahliyenin söz konusu olmayacağı vurgulandı.

İBB'nin tahliye girişimi öncesi kaymakamlıktan uyarı: Kira sözleşmesi var tahliye edilemez

Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan’ın; 13 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni uyardığı ortaya çıktı.

Dr. Mustafa Ayhan’ın, tahliye kararı olmadan kiracısı olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliği’ni tahliye edemeyeceğini resmi yazıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdiği öğrenildi.

AYHAN: TÜGVA’NIN HALEN VARLIĞINI KORUYAN GEÇERLİ BİR KİRA SÖZLEŞMESİNİN MEVCUT

Sabah gazetesinden Barış Savaş’ın haberine göre, Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan, 13 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Emlak Müdürlüğü’ne yazı gönderdi.

Söz konusu yazıda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi/İstanbul Şehir Hatları Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Gençlik Vakfı arasında 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’na göre kurulan ve halen varlığını koruyan geçerli bir kira sözleşmesinin mevcut olduğuna dikkat çekildi.

“İŞGAL SÖZ KONUSU DEĞİL, TAHLİYE EDİLMEMEZ”

Yazıda; “Türkiye Gençlik Vakfı’nca bahse konu olan yerin işgal edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı, işgalin söz konusu olmadığı bir durumda ise 2866 sayının kanunun 75. maddesi kapsamında tahliyeden söz edilmeyeceği değerlendirilmektedir” denildi.

ALİ ERCAN AKPOLAT VE EKİBİ, TÜGVA BİNASINI 27 SAAT BOYUNCA İŞGAL ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat ve ekibi, Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan’ın, 13 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

gönderdiği yazıyı dikkate almadı ve 27 saat boyunca TÜGVA Adalar İlçe Temsilciliği’ni işgal etti.

İŞGAL SIRASINDA DA UYARI DİKKATE ALINMADI

Adalar Kaymakam vekili Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki de; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıtası’nın TÜGVA Adalar İlçe Temsilciliği’ni işgali sırasında (5 Ekim 2021) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni resmi yazıyla uyardı.

Söz konusu yazıda; “Türkiye Gençlik Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İstanbul Şehir Hatları Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Borçlar Kanunu’na göre geçerli bir sözleşme mevcut iken adli yargıda konunun dava konusu edilip tahliye kararı alınmadan tek taraflı olarak kiralayanın taşınmazı boşaltma girişiminin yasal olmadığı, bu nedenle adli yargıdan alınmış bir tahliye kararı olmadan İBB Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılmak istenen tahliye işleminin yasal olmadığı, mevcut gayri yasal müdahalenin durdurulması, aksi takdirde adli ve idari işlemin yapılacağının bilinmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim..” denildi.

Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan yıllık izinde olduğu gerekçeyle Adalar Kaymakamlığı’na vekalet ediyor.

Kaynak: Superhaber

Kopyalamayı desteklemiyor...