Connect with us

GÜNDEM

İBB’nin uhdesindeki 224 at nasıl öldü? Ölen atların görüntüleri büyük tepki çekti…

Son Guncelleme:

Adalar’da fayton hizmetinde kullanılan atlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan karar ile geçtiğimiz yıl satın alınmıştı. İBB toplam 224 atın öldüğünü açıklarken, atların nasıl öldüğüyle ilgili görüntüler ortaya çıktı.

 

İBB tarafından yapılan açıklamada “Atların Adalar’daki bakımı sürecinde çeşitli sebeplerle toplam 224 at ölmüştür. İBB bünyesinde 115 adet atın bakımı sürdürülmektedir. Ada’da kalan kurumumuza ait 115 at, İBB’nin atlı zabıta gibi çeşitli hizmetlerinde kullanılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

İBB ATLARIN HER BİRİNE 4 BİN TL ÖDEDİ

Adalar’da 277 adet tescilli fayton plakasının 300 bin TL bedelle, atların adedinin de 4 bin TL bedel ile İBB tarafından satın alınması teklifi 2020 yılının ocak ayında oybirliği ile kabul edilmişti.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI 

İBB’nin uhtesinde olan 224 atın nasıl öldüğüyle ile ilgili görüntüler sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerde çok sayıda ölü atın bulunduğu alanda ölmek üzere olan diğer atların zorla getirildiği görülüyor. Görüntülerin yayınlanmasından sonra İBB yönetimine çok sayıda tepki geldi.

İMAMOĞLU PROTESTO EDİLDİ

Ölen atların görüntülerinin yayınlanmasından sonra hayvanseverler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu protesto etti. Hayvanseverler İmamoğlu’na “Katil Başkan, Hayvan Katili, Ada Atları Ne Oldu” şeklinde slogan attı.

Kopyalamayı desteklemiyor...