Connect with us

GÜNDEM

İçişleri Bakanlığından Sedat Peker’le ilgili açıklama!

Son Guncelleme:

İçişleri Bakanlığı, çeşitli videolar yayınlayan Sedat Peker’in iddialarına ilişkin bir açıklamada bulundu. Peker’in yayınlardaki sözleri ‘iftira’ olarak tanımlanırken, açıklamaların ‘yeni bir organize suç faaliyeti olarak’ değerlendirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada “Anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacak” ifadesi kullanıldı.

YouTube hesabı üzerinden çeşitli videolar yayınlayan ve Dubai’de olduğunu açıklayan Sedat Peker ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Organize suç örgütlerinin güvenlik güçlerimiz karşısındaki sıkışmışlığı, acizliği ve her operasyonda elde edilen üstün başarılar, bu yapıların tamamen temizlenmesini sağlamaktadır.

Güvenlik güçlerimizin ağır saha baskısı karşısında, bu yapılara mensup kişiler, dönem dönem “örtüleme yöntemi” olarak adlandırdığımız bir yöntemle kamuoyuna “faaliyetlerinden uzaklaştığı” izlenimini vermek isterler. Ancak bu konudaki hedeflerimizi ısrarlı takibimiz, bu örtüleme adımlarına rağmen devam eder.

Hakkında Kırmızı Bülten talep edilen organize suç çetesi sözde yöneticisi S.P., dönem dönem çeşitli iletişim mecraları aracılığıyla “iş insanıyım, bu işlerden çekildim” demesine rağmen, yine organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir. Konu adliyeye sevk edilmiş ve neticesinde bu süreç, operasyona dönüştürülmüştür.

Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir.

Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır.

Güvenlik güçlerimiz, bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozacak tüm suç örgütleriyle mücadelesini, bu yapılar hareket edemeyecek duruma gelinceye kadar sürdürecektir.

Ayrıca 15 Temmuz’dan sonra art arda yapılan operasyonlarla büyük darbe vurduğumuz organize suç örgütlerinin son kalıntılarını da 2021 yılında tamamen bitirme kararlılığında olduğumuzu,

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Kaynak: Superhaber

Kopyalamayı desteklemiyor...