Connect with us

GÜNDEM

İki yüzlü gazetecilik! Avrupa’da olunca ‘faşizm’, Türkiye’de olunca ‘düşüneye linç’

Türkiye’de 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisiyle ilgili ‘Bu telaş neden?’ manşeti atan Cumhuriyet gazetesi, aynı olay Avrupa’da meydana gelince dil değiştirdi. Gazetede bugün başlayan yazı dizisinde Avrupa’daki emekli ya da görevde olan askerlerin bildiri yayımlaması ‘Faşizm canlanıyor’ şeklinde yansıttı.

Son Guncelleme:

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde emekli ya da halen görevde olan askerlerin bildiri yayımlaması Cumhuriyet gazetesinde tepkiyle karşılandı.

Türkiye’de 104 emekli amiralin bir araya gelerek milli iradeyi hedef alan bildiri yayımlamasını ‘düşünceye linç’ olarak tanımlayan ve gelen tepkileri ‘Bu telaş neden?’ başlığı ile sunan Cumhuriyet, konu Avrupa olunca söylemini değiştirdi.

Gazetede bugün başlayan ‘Avrupa’da faşizm canlanıyor’ başlıklı yazı dizisinde askerler arasındaki bu hareketliliğin ‘Avrupa’nın geçmişinde var olan faşizmin canlandırılmasının işaretleri’ olduğu ifade edildi.

İDRİS KARDAŞ İKİYÜZLÜLÜĞE DİKKAT ÇEKTİ

Gazetenin ikiyüzlülüğüne tepki gösteren gazeteci İdris Kardaş, geçmişteki ve bugünkü manşetlerin görsellerini paylaştı.

Kardaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Cumhuriyet yazı dizisine başlamış. Avrupa’da faşizm canlanıyor başlığıyla demokrasinin beşiği gibi görünen ülkelerde emekli ya da halen görevde olan askerler bildiri yayımlıyor demişler. Türkiye’de emekli amiraller bildiri yayınlayınca bize “bu ne telaş” diyen Cumhuriyet evet!” ifadesini kullandı.

Kaynak: Superhaber

Kopyalamayı desteklemiyor...