Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

İkinci el telefonlar sıfır gibi garantili satılabilecek!

Küresel Koronavirüs salgını sonrası tedarik zincirlerinde yaşanan problemler telefon fiyatlarını yükseltti. Tabi bu durum ikinci ele olan talebi artırmış durumda. Son olarak iPhone’nin fiyatlarına zam yapması tüketicinin bütçesini olumsuz yönde etkiledi.

Sektördeki tabiriyle Refurbished olarak tanımlanan yenilenmiş telefon, bilgisayar gibi ürünlerin Türkiye’de pek rağbet görmüyordu. Oysa ABD gibi ülkelerde bu ürünler yoğun ilgi görüyor ve sıfıra kıyasla çok daha uygun fiyata sunuluyor.


SATIŞLAR YAKINDA BAŞLIYOR

Sabah gazetesinin haberine göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ikinci el elektronik ürünleri ekonomiye kazandırmak ve mağduriyetleri önlemek için hazırladığı Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek.

Bu kapsamda ikinci el ürünler “yenilenmiş ürün” olarak tekrar kullanıcı karşısına çıkabilecek.

Bakanlık izni ile kurulan yenileme merkezlerinde standartlara uygun şekilde gözden geçirilen bu ürünler tamir edilecek ve yeniden paketlenerek garanti etiketiyle satılmaya başlanacak.

Garanti belgesi olduğu için ürünlere verilen bakım, onarım, montaj gibi satış sonrası hizmetlerden yetkili satıcı ve yetkili yenileme merkezleri sorumlu olacak.

Yenilenmiş ikinci el ürünlerde Türkçe kullanım kılavuzu bulunması da detaylar arasında yer alıyor.

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...