Connect with us

GÜNDEM

İlhan Aliyev açıkladı: Fuzuli kenti işgalden kurtarıldı

Son Guncelleme:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın dün gece gerçekleştirdiği saldırı sonrası ulusa sesleniş konuşması yaptı. Aliyev konuşmasında Füzuli kenti ve 7 köyün Ermeni işgalinden kurtarıldığını söyledi.

Aliyev, “Biz bütün kentleri yeniden kuracağız. O kentlere hayat vereceğiz” dedi.” Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın Gence’deki saldırısının ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı.

Aliyev şunları söyledi Ermenistan yönetiminin faşist amacını gösterdi. Ermenistan her gün şehirlerimize ateş açıyor. Vatandaşlarımızı öldürülüyor. 2 binden fazla ev zarar gördü. Ermenistan yönetimi savaş suçu işliyor. Balistik füze sistemleriyle sivilleri vurmak savaş suçudur. Ermenistan’a savaş sahasında cevap vereceğiz. İntikamımızı savaş meydanında alacağız. Bütün Azerbaycan halkı vatanseverlik gösteriyor. Ermenistan topraklarımızdan çıkarılacak. Kendi istekleriyle topraklarımızdan çıkmazlarsa biz onları köpek kovar gibi kovalarız. Daha büyük hacimde düşmanın askeri teçhizatı imha edildi. Savaş sahasında tam üstünlüğü elde ettik. Ermenistan bu kadar silahı nereden temin etti? Ermenistan’ı kim silahlandırıyor, bunu merak ediyoruz. Ermenistan’a kaçak yollardan silah ve teçhizat yollanıyor. Ermenistan’ın kalleş planı yine devrede”

FÜZULİ KENTİ KURTARILDI

Füzuli kentiyle birlikte 7 köy Ermenistan işgalcilerden kurtarıldı. Biz bütün kentleri yeniden kuracağız. O kentlere hayat vereceğiz. Bugün artık Füzulililerin kentleri kurtarıldı ve onlar orada yaşayacaklar, oraya hayat vereceğiz.

“FÜZULİ OPERASYONU SAVAŞ KİTAPLARINA GİRECEK”

Füzuli operasyonu savaş kitaplarına girecek. Azerbaycan ordusu büyük savaş kabiliyeti ve teknik imkana sahip bir ülkededir. Bugün tarihi bir gündür. Bütün Azerbaycan halkı tarihimizin en parlak sayfasını birlikte yazıyor. Birlik olarak bu tarihi yazıyoruz. Bu anları sabırsızlıkla beklerken hayattan göç eden mültecilerimizin eminim ki ruhu şad olmuştur. Bakan Çavuşoğlu’ndan Ermenistan’a sert tepkiGündem Namert, hain, alçak düşman savaş suçu işliyor. Gece saatlerindeki saldırı insanlığa karşı cinayettir. Bugün çocuklar da öldü. Biz intikamımızı sivillerden değil, savaş alanında alacağız. Ölenlerin kanı yerde kalmadı ve kalmayacak.”

Kopyalamayı desteklemiyor...