Connect with us

GÜNDEM

İmam Hatip Mezunlarına hakaret eden Erol Mütercimler’e büyük tepki

Son Guncelleme:

Haber Global’de katıldığı bir programda İmam Hatip Mezunlarına “sahtekar ve cinsel sapık” gibi ifadelerle ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan yazar Erol Mütercimler’e sosyal medyada büyük tepki geldi. Mütercimler tepkiler karşısında yanlış anlaşıldım diyerek özür diledi.

RTÜK Mütercimler’in sözleri hakkında inceleme başlatırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise olayı kınadığını açıkladı. Öğretim Üyesi olduğu Haliç Üniversitesi ise Mütercimler’le ilgili açıklama yaptı.

Komplo teorileriyle tanınan yazar Erol Mütercimler, Haber Global TV’de katıldığı bir canlı yayında İmam Hatip Mezunlarına “sahtekar ve cinsel sapık” diyerek hakaret etti.

EROL MÜTERCİMLER NE DEDİ?

Müfit Yüksel’in Türkiye’deki yabancı okulların cizvit papatları tarafından kurulduğunu söylediği sırada araya giren Mütercimler, “O İmam Hatiplerden mezun olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyor? Cinsel Sapık, sahtekar, ahlaksız…” diyerek ağır hakarette bulundu.

ÖNDER: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

İmam Hatip Mezunları Derneği (ÖNDER) yaptığı açıklamada Erol Mütercimler’e tepki göstererek hukuki süreç başlatacağını duyurdu.

DİĞER TEPKİLER

MÜTERCİMLER HALK TV’DE ÖZÜR DİLEDİ AMA…

Halk TV Canlı yayınına katılan Erol Mütercimler sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek yine de özür dilediğini söyledi.

Erol Mütercimler’e Twitter’da gelen tepkiler için tıklayın…

Kopyalamayı desteklemiyor...