Connect with us

GÜNDEM

İngilizler de devreye girdi! Boğaziçi’ndeki olayları bütün ülkeye yayma çabasına destek verdiler…

Son Guncelleme:

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Melih Bulu’nun atanması bahanesiyle başlayan gösterilerde, illegal yapılanmaların da olduğu ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gözaltına alınan 108 kişiden 79’unun DHKP/C, TKP-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi olduğunu açıkladı.

Yeni bir Gezi kalkışması hayali kuran Avrupa ve ABD basını ise protestolara desteğini sürdürüyor.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ ÜZERİNDEN GERİLİM OLUŞTURMA ÇABASI

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin Erdoğan, AK Parti il kongrelerine hitabında, yaşananlara tepki göstererek, “Siz kıran döken gençlik değil, tam aksine kırılanları, dökülenleri ayağa kaldıran gençliksiniz. Gençliğimizi, LGBT gençliği değil tarihten gelen bu milletin o şanlı tarihindeki gençlik olarak ileri taşıyacağız.” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin üzerinden gerilimi tırmandırma çabası içine giren BBC News, Erdoğan’ın konuşmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde protestoların arttığını aktardı.

Haberde, “Protestolar bir aydır devam ediyor ama gerilim hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Boğaziçi öğrencilerini desteklemek için Türkiye çapında yeni protesto çağrıları yapılıyor.” denildi.

AVRUPA PARLAMENTOSU VEKİLİNDEN LGBT’LİLERE DESTEK

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine destek veren Avrupa Parlamentosu Milletvekili aynı zamanda eşcinsel olan Terry Reintke de “LGBT’lileri günah keçisi yapmak, Polonya ve Macaristan’da gördüğümüz tehlikeli bir taktik.” diye yazdı.

Reintke, paylaşımının devamında Ankara’yı suçlamaya kalkarak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu, bunu Türkiye’deki topluma karşı yapıyor. Biz bir ideoloji değiliz. Biz suçlu değiliz.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber.com

Kopyalamayı desteklemiyor...