Connect with us

GÜNDEM

Provakatör Charlie Hebdo’nun yayınladığı Erdoğan karikatürü Türkiye’yi ayağa kaldırdı…

Son Guncelleme:

Charlie Hebdo’nun karikatürüne Türkiye ve dünyanın değişik ülkelerinden binlerce tepki mesajı geldi. Hükümet sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun karikatüre çok sert tepki gösterdi.

Daha önce Hz. Muhammed’in karikatürlerini yayınlayarak dünyadaki bütün müslümanlardan tepki gören dergi, bu sefer de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı konu edindiği karikatürü yayınladı.

İBRAHİM KALIN: KENDİ AHLAKSIZLIKLARI

Hükümet sözcüsü İbrahim Kalın iğrenç karikatürlere yönelik şu tepkiyi gösterdi. “Hiçbir inanç, kutsal ve değere karşı saygısı olmayan Fransız dergisinin Cumhurbaşkanımızla ilgili yayınını şiddetle kınıyoruz. Bunlar sadece kendi müptezelliklerini ve ahlaksızlıklarını ortaya koyuyorlar.”

FAHRETTİN ALTUN: KÜLTÜREL IRKÇILIĞIN İĞRENÇ ÇABASI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’dan İngilizce olarak yazdığı mesajında şu ifadeleri kullandı.

“Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Müslüman karşıtı gündemi meyve veriyor! Charlie Hebdo, Alçakça görüntülerle dolu bir dizi sözde karikatür yayınladı. Bu yayının kültürel ırkçılığını ve nefretini yaymaya yönelik bu en iğrenç çabasını kınıyoruz.”

ÖMER ÇELİK: İNANÇ DÜŞMANLIĞI

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransız derginin yayınladığı karikatürle ilgili ‘Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır’ yorumunda bulundu.

HAMZA YERLİKAYA: ALÇAKSINIZ

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya da Fransız dergiye tepki gösteren isimlerden biri oldu.

Yerlikaya, Charlie Hebdo’nun tuvalet kağıdı olduğunu gösteren bir karikatürünü yayınlayarak ‘Alçaksınız’ ifadesini kullandı.

SERDAR ÇAM’DAN ÇOK SERT TWİT

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ise Fransızca çok sert bir Twit paylayarak tepkisini dile getirdi.

BÜTÜN TEPKİLER İÇİN TIKLAYIN…

Kopyalamayı desteklemiyor...