Connect with us

GÜNDEM

İsrail ordusu katletti basını manşet yaptı! Öldürdükleri 67 Filistinli çocuğun fotoğrafını yayınladılar…

Son Guncelleme:

İsrail basını, Gazze’de 254 kişinin katledildiği saldırıları çok çarpıcı bir şekilde itiraf etti. Haaretz gazetesi, manşetine Gazze’de hayatını kaybeden çocukları koyarak, Gazze’de 67 çocuk öldürüldü, savaşın bedeli budur” başlığını kullandı.

11 gün süren saldırılarda hayatını kaybedenler arasında Gazzeli müslüman 67 çocuk da bulunuyordu. Hayatını kaybedenler arasında onlarca kadın ve yaşlı da vardı.

İSRAİL BASINI KATLEDİLEN ÇOCUKLARIN RESİMLERİNİ YAYINLADI

İsrail’de yayın yapan Haaretz gazetesi ise, bugünkü birinci sayfasını bu çocuklara ayırdı. 67 Filistinli çocuğun fotoğraflarını yayınlayan gazete, “Gazze’de 67 çocuk öldürüldü, savaşın bedeli budur” manşetini attı.

254 KİŞİ KATLEDİLDİ

Şeyh Cerrah’ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, daha sonra Mescid-i Aksa’ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa’da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı. Filistinliler ise Harem-üs Şerif’ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı. İsrail polisi ise ertesi sabah, işgal altındaki Mescid-i Aksa’da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etmişti. Bu müdahale sonrası yüzlerce Müslüman yaralanmıştı.

İşgalci Tel Aviv yönetimi, daha sonra 10 Mayıs’ta Gazze’ye saldırılar başlattı. 11 gün sonra ateşkes imzalandı. Ancak bu bombardımanlar sonucunda 67’si çocuk yaklaşık 254 kişi hayatını kaybetmiş, binlerce kişi de yaralanmıştı.

Kopyalamayı desteklemiyor...