Connect with us

GÜNDEM

İsrail Heronları vermedi Türkiye en büyük rakibi oldu…

Son Guncelleme:

Türkiye’nin parasıyla alamadığı İsrail yapımı Heron’lardan sonra kendi SİHA’sını üretip bu sektörde İsrail’in en büyük rakibi olması, Washington Post’un dikkatini çekti.

Türk savunma sanayisinin yerli  İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) üretiminde yıllardır hız kesmeden artan başarısı, uluslararası basının dikkatini çekmeye devam ediyor.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle başlattığı  İHA ve SİHA’ları envanterini yakından inceleyen bir analiz yayınlayan Washington Post, Türkiye’nin sınırlarının ötesindeki askeri harekatlarının, yerli SİHA’larla güçlendiğini yazdı.

HER SAVAŞTA BAŞARI

Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Türkiye’nin, Kuzey Afrika’dan Kafkasya’ya uzanan askeri harekat yürütürken, yerli hava araçlarıyla üstünlük kurduğu ifade edildi.

Askeri yetkililerin analizlerine yer verilen haberde, “SİHA’ların etkileri önemli. Son aylarda Libya’daki iç savaşı Türk destekli hükümet lehine çevirmede merkezi bir rol oynadı ve Türkiye’nin müttefiki Azerbaycan’a Karabağ’da yardım etti.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Ensohnaber.com

Kopyalamayı desteklemiyor...