Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

İstanbul’da suya yüzde 12.6 zam…

Son Guncelleme:

İstanbul’da su fiyatlarına yüzde 12,6 zam yapıldı. CHP’nin yüzde 35 zam teklif ettiği ancak Ak Parti ve MHP gruplarının oylarıyla zam oranının yüzde 12.6’ya düşürüldüğü açıklandı. Zamlı tarife, 20 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi,Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde toplandı.

Mecliste rutin gündemin yanı sıra İSKİ Genel Kurulu da gerçekleştirildi. Gündem maddeleri arasında İSKİ’nin 2020 Yılı Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli tarife teklifi de yer aldı.

CHP YÜZDE 35 ZAM TEKLİF ETTİ

Komisyon raporuyla gündem maddesi oylaması öncesi söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, 2019 yılı sonunda teklif edilen yüzde 80’e yakın zammı AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddettiklerini hatırlattı.

Kendilerine, şu anda kullanılan su fiyatlarına yüzde 35 zamlı bir teklif geldiğini ifade eden Göksu, şöyle konuştu:

“CHP tarafından yönetilen İBB’ye bağlı İSKİ tarafından İstanbul halkına şu anda kullandıkları suyu yüzde 35 daha zamlı kullanılması için verilen teklif meclisimize sevk edildi. Biz AK Parti ve MHP Meclis üyeleri olarak bu yüzde 35’lik zammı kabul etmedik. Bunun yerine şu anda Türkiye’de ortalama enflasyon değeri olan 12,6’lık zammı teklif ettik. AK Parti ve MHP’lilerin teklifiyle İstanbullular yüzde 35’lik değil yüzde 12,6’lık zamlı suyu kullanacaklar.”

Kopyalamayı desteklemiyor...