Connect with us

GÜNDEM

İttifak ortakları sessiz kaldı! HDP 1915 yalanına Soykırım diye sarıldı…

Son Guncelleme:

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP, 1915 yalanları konusunda Türkiye’nin karşısında  tavır aldı. Ermenistan’ın partisi gibi hareket eden HDP, “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin” başlığıyla bildiri yayınladı. İttifak ortakları CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi sessiz kaldı.

ERMENİSTAN PARTİSİ GİBİ AÇIKLAMA..

Ermenistan’ın partisi gibi hareket eden HDP, “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin” başlığıyla bildiri yayınladı.

Bildiride, “Türkiye Ermeni Soykırımı ile 106 yıldır yüzleşmedi. Yüzleşilmeyen suç tekrarladı, yüzleşilmeyen suç, bugünlere taşındı. Büyük suç cezasız kaldı, ayrımcılık ve nefret suçları sıradanlaştı.” ifadeleri kullanıldı.

AK PARTİ VE MHP’DEN TEPKİ YÜKSELDİ

AK Parti ve MHP’den HDP’nin bu bildirisine sert tepkiler yükselirken; seçimlere HDP ile gizli bir ittifakla giren liderler sessizliğe büründü.

CHP, İYİ PARTİ ve SAADET PARTİSİ SESSİZ

Ermenilerin 1915 yalanını savunarak Türkiye’yi soykırımla suçlayan HDP; ittifak ortakları CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’ni büyük bir sessizlik içerisine soktu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP’nin Ermenistan’ın yalan tezlerini savunmasına karşı tepki gösteremedi.

Türkiye’ye karşı alınan bu tavıra sessiz kalan liderler, partilerinin tabanları tarafından da eleştirildi.

Seçim ittifakı için Türkiye’yi soykırımla suçlayan bir parti ile aynı çizgide olunması, özellikle İyi Parti’nin tabanında büyük rahatsızlık oluşturuyor.

BOĞAZİÇİ DAYANIŞMASI DA SOYKIRIM YALANINA SARILDI

Boğaziçi Dayanışması adıyla Twitter’da yapılan paylaşımda da HDP ile aynı dilin kullanılması dikkat çekti. Hesaptan şu açıklama yapıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...