Connect with us

GÜNDEM

İyice marjinalleştiler! CHP’nin yayın organı Halk TV’den ‘twit atmakla olmaz sokağa inin’ provokasyonu…

Son Guncelleme:

Boğaziçi protestolarından Gezi parkı olayları çıkarma uğraşında olan Halk TV, polisi hedef göstererek sokağa inin çağrısında bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, yeni rektör ataması bahanesiyle yapılan gösterilerde CHP’nin resmi yayın organı olan Halk TV provakasyon çağrısı yapmaya devam ediyor.

Rektör atamasının bahane edilmesiyle başlayan eylemler sokaklara sıçrarken; eylemlerden, 2013 yılında ağaçları bahane ederek ortalığı savaş alanına çeviren Gezi Parkı olaylarını anımsatan görüntüler gelmeye başladı.

Ortalığı savaş alanına çevirme uğraşında olan eylemcilere polis müdahale ederken; Gezi Parkı olaylarında 24 saat canlı yayında halkı galeyana getiren ve CHP’ye yakınlığı ile bilinen Halk TV, bu olaylarda da provokasyon peşinde.

“TWEET ATMAKLA OLMAZ”

Halk TV Ana Haber sunucusu İrfan Değirmenci Boğaziçi provokatörlerini polislerin dağıtma çabalarını gösterirken yalan yanlış bilgilerle izleyicileri provoke etti.

Polisi sivilleri hedef alıyormuş gibi gösteren İrfan Değirmenci, “800.000’den fazla insan başımızı eğmeyeceğiz aşağıya bakmayacağız dedi tweet paylaştı. Tweet atmakla olmuyor. Orada sadece 3 milletvekili var desteğe gitmiş anladığım kadarıyla. Hani diyorlar diğerleri nerede? Canlı yayında ekrana geliyor görüntüler polis hedef gözetmeksizin kim olursa tüm sivillere etraftaki gazetecilere esnafa öğrencilere destek olmak için bulunanlara yakın mesadefeden biber gazı sıkıyor” ifadelerini kullandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...