Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

İzmir’de ezana ikince kez sabotaj: Bu kez Selda Bağcan çaldılar

Son Guncelleme:

İzmir’in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden dün İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ çalınmasının ardından bugün bir saldırı daha gerçekleşti.

Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden Selda Bağcan şarkısı çalındı. İzmir Müftülüğü, dün yaşanan olayın ardından bugün ildeki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılması nedeniyle inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verildiği belirtildi.

İzmir’de sabotajlar sürüyor! Bu kez de ‘Selda Bağcan’ şarkıları çaldılar…

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir’de merkezi ses sistemi sabote edilerek cami hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin yürütülen soruşturmada bir kadın gözaltına alındığı bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Ö, Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesi kapsamında “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan gözaltına alınmıştır” ifadesine yer verildi.

 

 

Kopyalamayı desteklemiyor...