Connect with us

GÜNDEM

Kabaktepe’den İBB yönetimine zor soru! 121 milyar TL nereye gitti?

Son Guncelleme:

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimine 121 milyar TL’lik kaynak ile bugüne kadar ne yaptıklarını sordu.

Kabaktepe, CHP’li İBB yönetimine belediye bütçesini, merkezi hükümetten gelen bütçeyi ve borçlanma ile alınan kaynakları nerede harcadıklarını sordu.

“REKLAM FİLMLERİNE Mİ HARCADINIZ?’‘

“Engelleniyoruz” mazeretine karşılık merkezi hükümetten bütçe kesintisi olmadığını, İBB Meclisi’nde de borçlanma taleplerinin kabul edildiğini hatırlatan Kabaktepe, “İBB’nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB’nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?” dedi.

‘BELEDİYE KAYNAKLARI NEREYE HARCANIYOR?’

Kabaktepe, 2 yıla yaklaşan görev sürecinde CHP’li İBB yönetiminin projelendirilip hayata geçirdiği tek bir eserin dahi olmadığına dikkat çekti. Bugüne kadar AK Parti döneminde yapılmış projelerin yeniden açılışını yapmaktan ve büyük ölçüde tamamlanan hizmetlerin kurdelesini kesmekten öte bir faaliyetin olmadığını vurgulayan Kabaktepe, belediye kaynaklarının nerelere harcandığının merak konusu olduğuna vurgu yaptı.

19 MİLYAR TL BORÇLANDI, 9 MİLYAR TL DAHA İSTİYOR…

CHP’li İBB yönetimi ise son 2 yılda toplam 19 milyar TL borçlandı. Bu sene içerisinde de 9 milyar TL daha borçlanmayı hedefliyor

Kopyalamayı desteklemiyor...