Connect with us

GÜNDEM

Kapsamlı vergi ve borç yapılandırma paketi geliyor…

Son Guncelleme:

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz kapsamlı bir vergi ve borç yapılandırması paketinin çarşamba günü komisyona geleceğini söyledi.

Koronavirüs salgını yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada ekonomik anlamda ciddi zararlar verdi. Özellikle pandemi sürecinde alınan tedbirler esnafın korkulu rüyası haline gelirken, hükümet zor günler geçiren esnafa tüm gücüyle destek vermeye devam ediyor. Gündemdeki ekonomik destek paketlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Cevdet Yılmaz, Çarşamba günü kapsamlı bir vergi ve borç yapılandırması paketinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na geleceği müjdesini verdi.

“YAPILANDIRMA VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEYENLERE SORUN OLUŞTURMUYOR”

Kesinleşmiş, dava konusu edilmiş, inceleme ve takip altındaki alacaklar ile matrah artırımını içerecek yapılandırma paketinin komisyondan geçmesi halinde ertesi hafta salı günü yasalaşabileceğini belirten Yılmaz, çok önemli bir konunun da altını çizerek yapılandırmanın vergisini zamanında ödeyenlere yönelik herhangi bir sorun oluşturmayacağını da kaydetti. Yılmaz, “Ana para affedilmiyor, sadece bu gecikme cezalardan doğan yükler hafifletilmiş oluyor” ifadelerini kullandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...