Connect with us

GÜNDEM

15 Temmuz’un 4. yıldönümü! Karanlık gecenin aydınlık sabahı…

Son Guncelleme:

Türkiye, 15 Temmuz 2016’da TSK’yı sızan FETÖ mensuplarının kanlı darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Türk Milleti ise hainlerin heveslerini kursaklarında bırakarak unutulmaz bir destan yazdı.

Türkiye’nin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızan ve gerçek emellerini 15 Temmuz’da açığa çıkaran FETÖ’nün, darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.

Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmış FETÖ mensubu ve bu örgütü destekleyen 8 binin üzerinde askeri personel, 35 uçak, 3 gemi, 37 helikopter, 74’ü tank 246 zırhlı araç ve 4 bine yakın hafif silahın kullanıldığı darbe girişimi, Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak düştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 00.24’te CNN Türk televizyonuna bağlandı. Görüntülü telefon aramasıyla kurulan bağlantıda Erdoğan, “Bu gelişme gerçekten Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki bir azınlığın ne yazık ki kalkışma hareketidir ve bu malum yapıya ait paralel yapılanmanın teşvik ettiği üst akıl olarak onların kullandığı bir harekettir.” dedi.

Bu sözler üzerine halk sokaklara çıkarak darbecilerle büyük bir mücadeleye girişti ve unutulmaz bir kahramanlık örneğine imza attı.

DARBE GECESİNİN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN ASKER ÖMER HALİSDEMİR

DAHA FAZLA DETAYI AA.COM.TR’DEN OKUYABİLİRSİNİZ.

Kopyalamayı desteklemiyor...