Connect with us

GÜNDEM

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski avukatı CHP’den istifa etti! CHP kendini destekleyen medyaya 650 milyon TL aktardı…

Son Guncelleme:

CHP’nin ve Genel Bakan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Mustafa Kemal Çiçek, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Aynı zamanda parti üyeliğinden de istifa eden Çiçek, Kılıçdaroğlu ve CHP’yi destekleyen medya organlarına ödenen paranın 650 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

İstifa etmeden önce hem CHP’nin hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, A Haber ekranlarında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı yapılarak tasfiye edilmek istendiğini belirten Çiçek, “Muharrem İnce’ye haksız ve mesnetsiz iddialar yönlendirirken, siz 3 yılda 650 milyon TL’yi nereye harcadınız? Meblağ aktarılan kanallar hangileri? Bugün Muharrem İnce’ye ambargo uygulayan kanallar. Bu kanallardan bir tanesi; sanırım Tele 1 olması lazım. Muharrem İnce’ye hakaret etti.” dedi.

A Haber ekranlarına konuk olan Mustafa Kemal Çiçek, hem CHP yönetimine 650 milyon TL’nin hesabını sordu hem de hangi kanallara para aktarıldığını açıkladı.

“650 MİLYON TL’Yİ NE YAPTINIZ?”

MUstafa Kemal Çiçek’in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bir istifa açıklaması yaptım. Bu istifa açıklama esas itibariyle duygusal bir haykırıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu bir süreç içerisinde vekilliğini ifa ederken, yaşamış olduğum hususların kamuoyu tarafından da tam ve eksiksiz olarak bilinmesini istedim. Bu kapsamda sizin belirttiğiniz hususa gelmek gerekirse, CHP içerisinde bir tartışma söz konusuydu.

Kopyalamayı desteklemiyor...