Connect with us

POPÜLER HABER

Kıl dönmesi nedir? Tedavisi nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlıntı- İzmir kliniğimizden randevu alarak kıl dönmesi tedavisi bize başvurabilir ve kıl dönmesi sorununuzun en kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?


Kıl dönmesi erkeklerde daha yoğun olarak görülmekle birlikte genellikle anüs bölgesinde görülen bir çeşit deri hastalığı olarak bilinmektedir. Erkeklerde 15 – 36 yaşları arasında anüs bölgesinin yumuşaklaşması sonucu kıl dönmesi bu yaş grubunda daha yoğun olarak görülmektedir. Kıl dönmesi nasıl olur diye merak ediyorsanız kıl dönmesi, saçların dökülmesi ve vücudun çeşitli bölgelerinde (Özellikle kuyruk sokumu bölgesinde) kalması sonucu deri altına girmesi sonucu oluşmaktadır.

Kıl dönmesi vücudun aşağıdaki bölgelerinde görülmektedir:

  • Göbek
  • Koltukaltı
  • Yüz
  • Bacak
  • Kuyruk sokumu (En çok bu bölgede görülür.)

Kıl Dönmesi Belirtileri

Kıl dönmesi genel olarak oldukça belirgin kıl dönmesi belirtileri ile kendisini göstermektedir. Ancak kıl dönmesi genelde kuyruk sokumu bölgesinde görüldüğü için insanlar tedaviden biraz çekinmektedir. Ancak tedaviden çekinmeniz için hiçbir neden yoktur. Tedavi İzmir kliniğimizde uyguladığımız tedavi yöntemleri ile profesyonel ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmekte ve başarı ile sonuçlanmaktadır.

Kıl dönmesi belirtileri şu şekildedir:

  • Kuyruk Sokumunda Şişlik: Kıl dönmesinin en büyük belirtilerinden birisi olan şişlik nohut tanesi büyüklüğünde oluşmaya başlayıp yumurta büyüklüğüne kadar ulaşabilir. Bu şişlikler zaman içerisinde apse oluşumuna neden olmakta olup apse boşaltılmadığında makat akıntısına yol açmaktadır.
  • Ağrı: Şişlik büyümeye başladıktan sonra beraberinde ciddi ağrıları getirmektedir. Ağrı önce hafif başlayıp şişlik ilerledikçe şiddetli ağrılara dönüşebilmektedir. Eğer kabızlık ve hemoroid rahatsızlıklarınız varsa ağrının bu rahatsızlıklardan kaynaklandığını düşünebilmeniz muhtemeldir. Bu nedenle ağrının neden kaynaklandığı fark etmeniz çok önemlidir.
  • Apse: Kıl dönmesi nohut büyüklüğüne ulaştığı ve bu büyüklüğü geçtiği zaman apse oluşumuna neden olmaktadır ve oluşan bu apselerin büyümeden içinin boşaltılması çok önemlidir.
  • İç Çamaşırının Islanması: Oluşan iltihap ve akıntı sonucu iç çamaşırının arka kısmında sarı renkte bir akıntı oluşacaktır.
  • Kuyruk Sokumunda Delik: Giriş deliği olarak da anılan bu sorun bir ya da birden fazla noktada görülebilir. Çıplak gözle görülebilen bu delik kılın kuyruk sokumuna girmesi sonucu oluşmaktadır.

Bu belirtileri gözlemliyorsanız İzmir kliniğimizle iletişime geçerek genel cerrahi uzmanımızın sizi muayene etmesi ve kıl dönmesi için uygulanacak en uygun tedavi yönteminin belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Apsesi

Kıl dönmesi nohut büyüklüğüne ulaştığı zaman iç çamaşırınızın ıslandığını fark edebilirsiniz. Bu ıslaklık kıl dönmesi sonucu oluşan şişliğin büyümesi sonucu içerisinde iltihap oluşmasından kaynaklanmaktadır. Bu iltihap kıl dönmesi apsesi sonucu oluşmakta olup bu apsenin daha fazla büyümeden boşaltılması sizi ilerleyen dönemlerde çekeceğiniz ağrı ve sıkıntılardan kurtaracaktır. Kıl dönmesi apsesi durumu ile karşılaştıysanız Opr. Dr. Altan Karan bölgedeki apsenin boşaltılması ve kıl dönmesi sorununuzun çözülmesi için en uygun tedavi yönteminin belirlenmesini ve uygulanmasını sağlayacaktır.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 407 19 54

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalanmak için uygun değil...