Connect with us

GÜNDEM

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden FETÖ bağlantılı sözde dernek de başkanı da hayalet çıktı…

Son Guncelleme:

Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Merkezi’nde ağırladığı FETÖ bağlantılı “Milliyetçi İmam Hatipliler Derneği”nin tabelası bile olmayan paravan dernek olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak’ın gittiği adreste bir inşaat firmasının deposu bulunuyor. CHP liderine bayrak ve Kur’an veren başkan Ersin Şimşek’in ismi de dernek kurucuları arasında yok.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 30 Eylül 2020’de parti genel merkezinde kabul ettiği Milliyetçi İmam Hatipliler Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ersin Şimşek’in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakınında bulunan Mollalar Grubu içerisinde yer alan ayrıca özel kalemi olarak da görev yapan Osman Şimşek’in kardeşi olduğu ortaya çıkmıştı. Yeni Şafak’ın “Pensilvanya’dan mesaj mı getirdi” başlığıyla manşetten duyurduğu ziyaretteki Ersin Şimşek ve söz konusu dernekle ilgili dikkat çekici ayrıntılara ulaşıldı.

KURUCULAR ARASINDA DEĞİLMİŞ

Alınan bilgiye göre, Milliyetçi İmam Hatipliler Derneği, “Üyeleri arasında yardım ve dayanışma” amacıyla 9 Ocak 2020’de kuruldu. Resmi kayıtlarda, 7 kişilik kurucu üyeleri arasında Ersin Şimşek’in adının bile bulunmadığı ortaya çıktı. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun “dernek başkanı” sıfatıyla kabul ettiği Şimşek, yönetim kurulu listesinde de yer almıyor. Kayıtlarda, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ok olarak görünüyor.

HİÇBİR BİLGİ YOK

Söz konusu dernekle ilgili internette de herhangi bir bilgiye rastlanılmaması da dikkat çekti. Birçok derneğin aksine söz konusu derneğin internet sitesi dahi bulunmuyor. Bu nedenle de derneğin kurucularının kim olduğu, kuruluş tarihi, derneğin adresi, iletişim bilgileri ve faaliyetlerine ilişkin bilgilere de ulaşılamıyor.

HAYALET DERNEK

Ancak yapılan araştırmada, kayıtlarda derneğin adresinin Keçiören ilçesi Esertepe Mahallesi’nde göründüğü bilgisine ulaşıldı. Ancak adresteki binada böyle bir derneğin olmadığı ortaya çıktı. Ne binanın dışında ne de binadaki dairelerin kapılarında dernekle ilgili herhangi bir tabela bulunuyor. Adreste belirtilen bina girişindeki “86-B” numaralı yerin ise depo olarak kullanıldığı öğrenildi. 

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

POPÜLER ETİKETLER

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Kopyalamayı desteklemiyor...