Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Korona Bodrum’un nüfusunu 400 bine çıkardı

Son Guncelleme:

Korona virüs salgınının hızla yayıldığı büyükşehirlerden Bodrum’a giden yazlıkçıların birçoğu ilçeye yerleşti. İkinci konutları Bodrum’da olan, özellikle İstanbul, Ankara ve Bursa’dan gelen yazlıkçılarla birlikte 170 bin yerleşik nüfusu olan ilçenin nüfusu yaklaşık 400 bine yaklaştı.

İlkbahar aylarında Bodrum’a gelen yazlıkçılar sonbahar olmasına rağmen Bodrum’u terk etmedi. Birçok yazlıkçının ise corona virüs salgını bitene kadar Bodrum’daki evlerinde yaşayacakları öğrenildi. Trafik yoğunluğu, sahil yoğunluğu geçen yıl eylül ayına göre 2 katına çıktı.

Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum’da kış nüfusunun 2 katına çıkacağını belirterek, “Uzaktan eğitiminde şu anda gündemde olmasıyla beraber Bodrum’a gelen nüfusun çok fazlada gitmeyeceği tahmin ediyoruz. 2’nci konut sahiplerinin ana kentlere dönmeyip Bodrum’da kalmaya devam edeceklerini görüyoruz. Bizim araştırmalarımızla beraber, 2’inci konut sahiplerinin geri dönmemesiyle birlikte oluşacak nüfus 350 ila 400 bine çıkıyor. Bizim normalde 176 bin 500 nüfusa hitap ediyoruz. Şu anda görünen o ki 2 kat bir nüfusla karşı karşıya kalacağız kış boyunca. Bunun için tabi ki önlemlerimizi alacağız” şeklinde konuştu.

Kopyalamayı desteklemiyor...