Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Korona hastalarının yüzde 75’inde neredeyse hiçbir belirti görülmüyor!

Son Guncelleme:

İngiltere’de ülke genelinde yaklaşık 50 bin kişiye yapılan rastgele Koronavirüs testlerine katılanlardan pozitif sonuca sahip olanların yüzde 72’si hiçbir belirtiye sahip olmadığını açıkladı.

Bu nedenle, uzmanlar ülkede gerçek vaka sayısının resmi olarak 3 kat daha fazla olduğunu düşünüyor. Öte yandan, sonuçlar asemptomatik yayılmanın risklerini tekrar gündeme getirdi.

İngiltere Ulusal İstatistik tarafından sonuçları yayımlanan ve 50 bin kişinin katıldığı rastgele Koronavirsüs testlerinde Covid-19’la enfekte olanların yüzde 72’sinin virüsü taşıdığından olduğundan haber olmadığı ve hiçbir semptom taşımadıkları aktarıldı.

Ülke genelinde yapılan çalışmada antijen testi uygulandı. Antijen vücuda girdiğinde bağışıklık sistemi tarafından antikor üretimine yol açan yabancı moleküllere deniliyor. Bu sayede test uygulanan kişilerin daha önce Covid-19’la enfekte olup olmadıkları anlaşılabiliyor.

Ulusal İstatistik Ofisi, ülke genelinde yapılan testlerde katılımcılara, öksürük, ateş, tat ve koku kaybı gibi semptomlardan hangilerinin yaşadığının sorulduğu ve sadece yüzde 28’in söz konusu belirtilerden en az birine sahip olduğunu söylediğini bildirdi.

HABERİN DETAYLARINI NTV.COM.TR’DEN OKUYABİLİRSİNİZ.

Kopyalamayı desteklemiyor...