Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Koronavirüs mevsimsel değil, büyük bir dalga

Son Guncelleme:

Yaz aylarında azalacağı söylenen koronavirüs vakalarının bir türlü düşmemesi nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) arka arkaya uyarılar geliyor.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’un Covid-19 pandemisinin DSÖ’nün şimdiye kadar karşılaştığı en büyük sorun olduğunu söylemesinin ardından bir uyarı da DSÖ Sözcüsü Margaret Harris’ten geldi. Harris, koronavirüsün mevsimsel etkilere bağlı olamayan büyük bir dalga olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımkürede yaz aylarında yaşanan yeni tip Koronavirüs (COVID-19) vakalarının artışı konusunda uyardı ve virüsün mevsimsel şartları takip etmede grip gibi davranmadığını açıkladı.

DSÖ Sözcüsü Margaret Harris, insanların hala corona virüse karşı tıpkı grip gibi ‘mevsimsel faktörleri’ göz önünde bulundurduğunu, ancak COVID-19’un mevsimsel faktörleri dikkate almayarak farklı davrandığını belirtti. Harris, Koronavirüsün mevsimsel etkilere bağlı olamayan büyük bir dalga olduğunu ifade etti.

DSÖ daha önce 2 kere Ebola, Zika, çocuk felci ve domuz gribi için küresel sağlık krizi ilan etmişti. Covid-19, örgütün ilan ettiği altıncı küresel sağlık krizi oldu.

Kopyalamayı desteklemiyor...