Connect with us

GÜNDEM

Koronavirüs’e karşı kenevir

Son Guncelleme:

Kanadalı araştırmacılar tıbbi kenevirin yeni tip coronavirüse karşı koruma sağlayabileceğini düşünüyor. Bu fikir, kanser ve Crohn hastalığı tedavisinde kenevir kullanımına dair araştırmalara dayanıyor.

Birçok araştırmacı yeni Koronavirüse karşı aşı veya ilaç gibi tedavi yöntemleri hakkında araştırmalar yaparken, bazıları da geleneksel metodların yanı sıra alternatif çözümleri de göz önünde bulunduruyor.

Fransa’da yapılan bir araştırma ise, sigara içenleri ölümcül bir şekilde etkileyen nikotinin, corona virüse karşı koruma sağlayabileceğini ortaya koydu.

Şimdi de Kanada’dan, bunlara ek olarak, psikoaktif maddeler içeren kenevir sayesinde hücrelerin corona virüse karşı korunabileceğine dair bir araştırmanın bulgularına ilişkin haber geldi.

Eğer bu çalışmanın sonuçları bilimsel yöntemlerle onaylanırsa, kenevirin de nikotine benzer etkisi olduğunu söylemek mümkün olacak. Ancak araştırma henüz aynı alanda çalışan başka bilim insanlarının onayından geçmedi. Bilimsel ilerleme süreci için de bu şart.

HABERİN DETAYLARINI NTV.COM.TR’DE OKUYABİLİRSİNİZ. 

Kopyalamayı desteklemiyor...