Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Kuran’ı yırtan kişi suç makinesi çıktı, başka suçlardan da arandığı ve Rusya’da yaşadığı belirlendi….

Son Guncelleme:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YouTube üzerinden yaptığı canlı yayında Kur’an-ı Kerim’i yırtarak hakarette bulunan İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlattı.

İbrahim Atabey isimli şahıs, YouTube kanalında yaptığı canlı yayında Kur’an-ı Kerim yırtarak hakaretlerde bulundu. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasından sonra İbrahim Atabey adlı kişiye büyük tepki geldi.

Twitter’da #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketi altında binlerce mesaj yazılırken, Kuran’ı yırtan kişinin tutuklanmasını istedi. Bu görüntüler üzerine Savcılık soruşturma açtığını duyurdu.

SORUŞTURMA AÇILDI

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Kur’an-ı Kerim sayfalarını yırtması ve İslam’a yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle Atabey hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “halkın bir kısmının benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçlarından resen soruşturma başlatıldığı belirtildi.

RUSYA’DA YAŞADIĞI ÖĞRENİLDİ

Şüpheli Atabey’in Rusya’da bulunduğu bilgisinin alındığı ifade edilen açıklamada, soruşturmanın titizlikle devam ettiği kaydedildi.

Sosyal medyadaki paylaşımında Kur’an-ı Kerim yırtan kişinin 11 suç kaydıyla aranan bir firari olduğunun saptandığı, Rusya’da yaşadığının belirlendiği ve yakalanıp iade edilmesi için yasal girişimlerde bulunulduğu bildirildi.

Kopyalamayı desteklemiyor...