Connect with us

GÜNDEM

Lewis Hamilton’dan Gazze’ye destek: Katliama bir son verin

Formula 1’in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gazze’ye destekte bulundu.

Son Guncelleme:

Formula 1’in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gazze’ye destekte bulundu.

Formula 1’in şampiyon pilotu Lewis Hamilton, Gazze’de yaşanan soykırıma karşı sessiz kalmıyor.

Daha önce birçok kez ateşkes çağrısı yapan Britanyalı pilot, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla “Çocuk kayıpları devam ediyor.” başlıklı bir video paylaştı.

Altına da bir yorumda bulunan başarılı pilot, “Bu olanlar artık sona ermeli.” diyerek bir kez daha barış çağrısında bulundu.

Ramazan ayına dikkat çekmişti

39 yaşındaki Mercedes pilotu, geçtiğimiz aylarda 36 milyon takipçisi bulunan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ramazan ayına dikkat çekerek şunları söylemişti:

Bu kutsal zamanı tehlike, kayıp ve kalp kırıklığıyla geçiren Filistin’deki tüm insanlara sevgi ve desteğimi gönderiyorum. Bölgedeki pek çok kişi için kutsal olan bu ayda, ailelerin bir arada olabilmesi, sürekli yıkım ve şiddet tehdidinden kurtulabilmesi için kalıcı bir ateşkes ve rehinelerin iadesi çağrısında bulunmaya devam etmeliyiz. Hemen şimdi ateşkes.

Hamilton’un bu çağrıları sosyal medyadaki hayranları tarafından büyük beğeni alıyor…

Kopyalamayı desteklemiyor...