Connect with us

GÜNDEM

Meral Akşener’den çirkin sözler ! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzetti…

Son Guncelleme:

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçerek gündemi değerlendirdi. Akşener, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında skandal ifadeler kullandı.

Meral Akşener, Filistin’de masum insanların üzerine bomba yağdıran İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrailli versiyonu olarak nitelendirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, “Bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı.”ifadelerini kullandı.

TEPKİLER

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter’da yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu’yu sevindirme gayretidir. Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Altın, “”Sayın Cumhurbaşkanımızı eli kanlı bir katile benzetmek siyaset etmek değildir” dedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...