Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Nedim Şener’den Meral Akşener’e çağrı: İPleri eline al…

Son Guncelleme:

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, İYİ Parti için İP kısaltmasını kullandığı için bazı İYİ Partililerden tehdit aldığını yazdı ve Genel Başkan Meral Akşener’e İPleri eline alması çağrıda bulundu.


Bir süredir sosyal medyada Hürriyet yazarı Nedim Şener ile İYİ Parti milletvekili ve yöneticileri arasında “İP” tartışması yaşanıyor. İYİ Parti ismini “İP” diye kısalttığı için tehditler aldığını belirten Şener, Meral Akşener’e de çağrı yaptı.

Şener’in yazısının dikkat bölümleri şöyle…

(…) Hatırlayacaksınız, Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın, “Saray’a giden CHP’li” yazısından sonra televizyonlarda yaptığım konuşmalardan dolayı Akşener’in basın danışmanı Twitter hesabından ahlaksızca bir iftira attı.

Ben de ona “İP’nin soytarısı” başlığıyla cevap verdim. Sosyal medyadaki çetesi “soytarı” lafına değil de “İYİ Parti” adını “İP” diye kısaltmam karşısında sosyal medya linci başlattı.

CHP’nin sosyal medya trol grubunu yürütenlerden Kemal Özkiraz ve İP’nin sosyal medya trol grubunu yönlendiren Levent Özeren elbirliği ile akılları sıra hakaret ederek Twitter’ın gündemine taşıdılar. Özeren’i sadece 15 Temmuz darbecilerine verdiği destekten hatırlıyordum.

(…) Asıl seviyesizlik, ahlaksızlık İP’nin Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ten geldi. Twitter hesabından, “İp ne?” diye sorunca, kendisine, “İP ne diye soruyor, AKP gibi, CHP gibi, MHP gibi parti kısaltması” diye cevap verdim.

(…) Ben gerçekten yaptığım kısaltma olan “İP”nin anlamını sorduğunu sandığımdan bu cevabı yazdım. Ama Yasin Öztürk’ün içindeki ahlaksız kişilik ve kötülük bir sonraki tweet’inde ortaya çıktı ve soru işaretini cümlesinin başına koyarak, “? Var diye soru sorduğumu sandın. Şimdi direkt söylüyorum ip ne, Ağababalarına bile İYİ demeyi öğrettik, sana da bir gün İyi demeyi s… s… öğreteceğiz” yazdı.

YAZININ TAMAMINI HURRİYET.COM.TR’DEN OKUYABİLİRSİNİZ.

Kopyalamayı desteklemiyor...