Connect with us

GÜNDEM

Netanyahu İsrail’e destek veren ülkeleri paylaştı! Bosna Hersek “Masum sivillerin İsrail askeri güçleri tarafından öldürülmesini desteklemiyoruz” dedi…

İşgalci İsrail’in başbakanı Benjamin Netanyahu, Twitter hesabından israil’in katliamlarına destek veren ülkelerin bayraklarını yayınlayarak teşekkür etti. 

Son Guncelleme:

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kanlı saldırılarda İsrail’e açıktan destek veren ülkelerin bayraklarını yayınladı.

Netanyahu’nun teşekkür ettiği ülkeler şunlar…

ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kolombiya, Güney Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Almanya, Guatemala, Honduras, Macaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Hollanda, Makedonya, Paraguay, Slovenya, Ukrayna ve Uruguay.

NETANYAHU’NUN PAYLAŞIMI

Bu ülkelere İsrail’in yanında oldukları için teşekkür eden Netanyahu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Kararlılıkla İsrail’in yanında durduğunuz ve terörist saldırılara karşı İsrail’in kendini savunma hakkını desteklediğiniz için teşekkürler.

BOSNA HERSEK’TEN PAYLAŞIMA CEVAP

Bayraklar arasında Bosna Hersek’e de yer veren Netanyahu’ya cevap gecikmedi.

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak üyesi Šefik Džaferović, yapılan paylaşıma sosyal medya hesabı üzerinden karşılık verdi.

“BOSNA HERSEK SİVİLLERİN ÖLÜMÜNÜ DESTEKLEMİYOR”

Šefik Džaferović, Netanyahu’ya karşılık olarak şu ifadeleri kullandı:

İsrail Binyamin Netanyahu, İsrail’in mevcut eylemlerini destekleyen ülke bayraklarının yanına Bosna Hersek bayrağı koydu. Başbakan Netanyahu’ya mesajım şu:

Bosna ve Hersek, Gazze’de masum sivillerin İsrail askeri güçleri tarafından öldürülmesini desteklemiyor ve destekleyemiyor.

Başbakan Netanyahu’yu Gazze’ye yönelik orantısız saldırıları durdurmaya ve Filistin ve İsrail halkı için barışın tesisine katkıda bulunmaya çağırıyorum.”

 

 

Kopyalamayı desteklemiyor...