Connect with us

GÜNDEM

Netanyahu zor durumda! Sosyal medyayı erişime kapatmak için talimat verdiği belirtiliyor…

Son Guncelleme:

 Başbakan Netanyahu sosyal medya platformları Twitter, Facebook ve Tiktok’un erişime kapatılması için talimat verdiği belirtiliyor.

Son 2 senede 4 kez seçime gitmesine rağmen, bir türlü Hükümet kurulamaması nedeniyle İsrail’de büyük bir siyasi kaos yaşanıyor. Bir türlü hükümet kurulamadığı için başbakanlık koltuğunda kalan başbakan Netanyahu Filistinlilere yönelik saldırılar sonrası ortaya çıkan tepkilerin ve olası bir iç savaşın önüne geçmek için sosyal medyaya el attı.

Superhaber’de yer alan habere göre, İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistinlilere yönelik saldırıları sürerken skandal bir karar çıktı. İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Gazze’ye saldırılar sonrası ülkede çıkması potansiyel bir iç savaşı durdurmak için sosyal medyaya el attığı öğrenildi. Netanyahu’nun, Twitter, Facebook ve Tiktok’un erişime kapatılması talimatı verdiği belirtiliyor.

32 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ, TEPKİLER YÜKSELDİ

İsrail’in Mescid-i Aksa sonrası Gazze’ye savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 32’ye yükselirken, ülke içinde de ciddi çatışmaların yaşandığı öğrenilmişti.

BAZI KENTLERDE OHAL İLAN EDİLDİ

Lod kentinin belediye başkanı çıkan çatışmalar nedeniyle kontrolü kaybettiklerini belirtmiş, sonrasında yapılan güvenlik toplantısı sonrası Başbakan Netanyahu kentte “olağanüstü hal” ilan edildiğini açıklamıştı.

Netanyahu’nun sosyal medya hamlesinin masum Filistinlilere yönelik saldırılar sonrası ortaya çıkan tepkilerin önüne geçmek için gerçekleştiği belirtiliyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...