Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Nihal Yalçın’ın HDP mesajları tartışılıyor! Tamer Karadağlı’ya Pınar Altuğ’dan destek geldi…

Pınar Altuğ, Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın ile Tamer Karadağlı arasında yaşanan polemikte eski rol arkadaşına sahip çıkarken, Yalçın’ın HDP’ye ve Selahattin Demirtaş’a destek çıkan mesajları tartışılıyor…

Son Guncelleme:

  1. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın’ın  konuşmasını gereğinden fazla uzatması üzerine programın sunucusu Tamer Karadağlı ödülünü eline tutuşturdu.

Bunun üzerine Yalçın ise “Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” ifadelerini kullandı. Bu gerginliğin gündem olmasının ardından Tamer Karadağlı’ya eski rol arkadaşı Pınar Altuğ destek çıktı.

 

“HER AĞZINIZA GELENİ SÖYLEYEMEZSİNİZ”

Altuğ, Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın ile gerilim yaşayan eski partneriyle ilgili sorulan soruya, “Ödül almaya çıkan kişi sahnede çok fazla konuşmamalı. Hem ödül törenlerinde ağzınıza geleni söyleyemezsiniz. Tamer’in arkada öylece durması hoş bir görüntü oluşturmadı. O da orada misafir sonuçta” yanıtını verdi.

 

NİHAL YALÇIN KİMDİR?

Nihal Yalçın, 29 Mart 1981 İstanbul doğumludur. Yalçın’ın ailesi aslen Tunceli’lidir.

Yalçın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

İlk oyunculuk deneyimini, 2005 yılında Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde “Zeyno Bacı” karakteri ile gerçekleştiren Yalçın, Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolü ile izleyici karşısına çıktı.

Yalçın, Gülse Birsel’in kaleme aldığı, Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan “Açılay” karakteri ile adını geniş kitlelere duyurdu.

Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında “Life Sux” isimli bölümde yer alan oyuncu, 2011 yılında Little Caesars reklam filminde yer aldı. Yalçın, 2012 yılında yayınlanan Kurtuluş Son Durak filminin soundtrack’inde yer alan “Bir Mumdur”, “Dertler Benim Olsun” ve “Ne Kadar Güzelsin” şarkılarını seslendirdi ve büyük beğeni topladı.

Alevi ve Zaza asıllı bir aileden gelen Yalçın’ın üç kız, bir erkek kardeşi vardır. (NTV.com.tr)

 

“TUNCELİLİ ALEVİYİM”

Nihal Yalçın 2015’te Cumhuriyet Gazetesine verdiği röportajda aslen Tuncelili ve Alevi kökenli olduklarını söylemişti.  Haberde şu ifadeler yer alıyor…

“Dersimli. Dersimli olmakla takıntılı değil ama aynı zamanda net: Dersimli. Sadece çocukluğunda gitmiş olsa da oralı olduğunu biliyor. Ailesi o doğmadan İstanbul’a gelmiş. İlk kez geldikleri İstanbul’da Tuncelili olduklarını söyleyerek ev aradıklarında bütün kapılar yüzlerine kapanınca bir süre sonra bu durumun Alevi olmalarından kaynaklandığını anlayıp, Elazığlıyız demek zorunda kalmışlar.” (https://www.cumhuriyet.com.tr)

 

 

 

 

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...