Connect with us

GÜNDEM

Olay TV olayının perde arkası! Süleyman Sarılar’ı yalanlayan Cavit Çağlar, İmamoğlu’nun kanalla ilişkisi hakkında ne dedi?

Son Guncelleme:

Yayın hayatı sadece 26 gün süren Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar, iktidardan baskı gördüğü yönündeki iddiaları reddetti. “Bana tek telkin gelmedi” diyen Çağlar, “Köksal basında söylendiği gibi İmamoğlu’nun yakın dostuysa da bu tavır doğru değil” dedi.

HaberTurk.com yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Çağlar, kanalın genel yayın yönetmeni Süleyman Sarılar’ın, kendisine atfettiği, “İktidarın büyük baskısı altındayım, devam edemeyeceğim” şeklinde sözlerini yalanladı. Çağlar, “Ben kendisiyle 10 gündür konuşmadım. Öyle bir diyalog yok.” dedi.

Çağlar, “İktidardan hiçbir baskı görmedim. Bana tek telkin gelmedi. Benim herkesle aram gayet iyidir. Yayınları durdurma kararını tamamen kendi kendime verdim” dedi.

EN BÜYÜK HATAM İŞİ NURİ ÇOLAKOĞLU’NA BIRAKMAKTI

Öte yandan Çağlar, en büyük hatasının işi tamamen Nuri Çolakoğlu’na bırakmak olduğunu da sözlerine ekledi.

“Süleyman Sarılar yanlış yaptı. Ben kendisiyle 10 gündür konuşmadım. Öyle bir diyalog yok. Ancak benim en büyük hatam işi tamamen Nuri Çolakoğlu’na bırakmaktı. Kanalın içeriğini ve yayın politikasını Nuri Bey’in inisiyatifine vermiştim Nagehan. Ekibi, her şeyi O belirledi. Nuri benim çok eski ahbabımdır. Çok severim ancak tercihleri tek taraflı oldu. Ben tam merkez bir medya kurmak istiyordum. Oysa bizimki de tamamen bir tarafı tutan öbür tarafı yok sayan TV kanallarından farksız oldu.”

“BASKI GÖRDÜĞÜM TAMAMEN YALAN”

İktidardan baskı gördüğünüz, ekranı bu nedenle kapattığınız doğru mu?” şeklindeki soruya ise Çağlar; “Hiçbir baskı görmedim. Bana tek telkin gelmedi. Benim herkesle aram gayet iyidir. Yayınları durdurma kararını tamamen kendi kendime verdim. Neden verdim, biliyor musun? Çünkü ben herkese eşit mesafede tam merkez bir kanal istiyordum. Fakat bu arkadaşlar diğer partilerin grup konuşmalarından küçük bölümler yayınlarken tutup da HDP’nin grup toplantısının tamamını verince bu beni çok rahatsız etti. Bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okuma olarak algıladım. O nedenle devam etmeme kararı aldım.”

“ORTAĞIM ESKİ ANAP’LIDIR”

“Ortağınız Hüseyin Köksal bu çizgiden memnun muydu? Aranızda siyasi fikir ayrılığı olduğu söyleniyor…” şeklindeki soruya ise Çağlar; “Hüseyin Bey’in babası benim çok yakın dostumdu, tekstilci bir aile. İyi bir müşterimizdi. İpek sattık beraber. Kendisi rahmetli oldu. Oğlu bana ‘Gel beraber kanalı yapalım, sonra büyütür satarız’ önerisiyle geldi, beni ikna etti. Öylece girdim kanal işine. Siyasi görüş olarak ortağım bana yakındır, eski ANAP’lıdır. HDP’ye yakınlığı söz konusu değil. Trabzonlu adam yahu Nagehan. HDP’ye yakın olması mümkün mü?”

EKREM İMAMOĞLU MESELELESİ

“Peki aynen İmamoğlu gibi eski ANAP’lı ve Trabzonlu olan ve bu projeye ciddi para koyan ortağınız Hüseyin Köksal söylendiği gibi Ekrem İmamoğlu’na yakın bir isim mi? sorusuna ise; “Onu bilemem Nagehan. İnan bilemem. Köksal basında söylendiği gibi İmamoğlu’nun yakın dostuysa da bu tavır doğru değil. Ekrem Bey bu işe ne der bilmiyorum. Tek taraflı İmamoğlu kanalı olsun diye kendi elini zayıflatır mı? Bilemiyorum…Fakat Hüseyin Köksal’ınki gibi yaklaşımlarla merkez ve anaakım medya olamazsınız”

“ZAMANA İHTİYACIM VAR YENİ BİR KANAL KURACAĞIM”

Peki Cavit Çağlar yeni bir ekiple yoluna devam edecek mi? Bu yönde verdiği mesajın arka planında ne var? Bununla ilgili de şunları söyledi: “Ben NTV’yi kurmuş insanım Nagehan. Ben tek kanatlı TV istemiyorum. Yeni, daha dengeli ve tüm tarafları içeren tam demokratik bir ekiple devam etmek istiyorum ancak biraz zamana yayacağım.”

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Kopyalamayı desteklemiyor...