Connect with us

GÜNDEM

Orhan Pamuk’a okkalı cevap! Fetih Kılıcı öyle bir yere saplandı ki, çıkartamıyor…

Son Guncelleme:

Son romanı Veba Geceleri’ni T24’e anlatan yazar Orhan Pamuk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Ayasofya’nın ibadete açılmasını hazmedemediğini belirten Pamuk’a cevap Nedim Şener’den geldi. Şener, “Fetih kılıcı öyle bir saplandı ki, Orhan Pamuk ilk günden beri uğraşıyor ama çıkartamıyor!!!” ifadesini kullandı.

Videoda Ahmet Altan, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini savunan Pamuk, onlar serbest kalmadan toplumda normalleşmenin olmayacağı görüşünü dile getirdi.

Laikliğin en önemli simgelerinden biri’ olarak tanımladığı Ayasofya’nın müze yapılmasına da değinen Pamuk, CHP’nin sessizliğini anlayamadığını ifade ederek, “Bir siyasi partinin en son yerel seçimde yüzde 55 oy aldığı bir yerde, oyunu daha da arttırmak için, yani yüzde 56 oy almak için yüzde 44 oy alan partinin fikirlerini benimsemesini, ya da benimser gibi yapmasını ben anlayamıyorum… Tabii arkada mevcut iktidarın o kadar adamı sudan nedenlerle rahatça hapse tıkmış olmasının ve Anayasa Mahkemesi’ni takmamasının yarattığı korku atmosferi var” dedi.

NEDİM ŞENER’DEN TEPKİ: FETİH KILICI ÖYLE BİR SAPLANDI Kİ…

Pamuk’un üzerinden aylar geçmesine rağmen Ayasofya’nın açılışını hazmedememesine yanıt Nedim Şener’den geldi. O sözlerin yer aldığı videoyu Twitter hesabından paylaşan Şener, “Fatih Sultan Mehmet’in Ayasofya Camii’ndeki fetih kılıcı öyle bir saplandı ki, Orhan Pamuk ilk günden beri uğraşıyor ama çıkartamıyor!!!” ifadesini kullandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...