Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Paul Pogba Macron’a tepki olarak Fransa Milli Takım formasını artık giymeyecek…

Son Guncelleme:

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United forması giyen Paul Pogba, Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron’un İslam aleyhine yaptığı açıklamalar ve Fransa’daki uygulamalar nedeniyle milli takım formasını giymeyeceğini söyledi.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, pogba bundan sonra Fransa Milli Takımı için forma giymeyecek. Bu kararın perde arkasında ise Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslamiyet üzerine yapmış olduğu skandal açıklamalar var.

İslam düşmanı Emmanuel Macron’un terörizmi İslam ile bağdaştıran sözleri sonrasında bütün dünyada Müslümanlar adeta ayaklandı. Macron’un skandal ifadelerinin ardından Fransa Milli Futbol Takımı oyuncularından Paul Pogba önemli bir karara imza attı.

“Gineli bir Müslüman futbolcuolan Pogba, 2016 yılında 105 milyon euro bonservis bedeliyle Manchester United’a transfer olmuştu. Pogba, Fransa Milli Takımı ile 2018’de Dünya Kupası kazanma başarısı göstermişti. Tam adı Paul Labile Pogba’nın doğum tarihi 15 Mart 1993. Doğum yeri iseLagny-sur-Marne, Fransa’dır.”

İngiltere merkezli The Sun’da yer alan habere göre Pogba, Macron’un İslam üzerine yapmış olduğu açıklamalar sonrasında milli takım kariyerinin sonlandırdı.

Konuyla ilgili resmi bir bildirim yapılmazken Pogba’nın bir sonraki milli arada Fransa forması giymeyeceği aktarıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...