Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

PKK ve Ermeni Lobisinin arkasına sığınarak İsveç’ten tehdit ediyor

Son Guncelleme:

İsveç’ten Başkan Erdoğan’a darbe tehdidinde bulunan Ragıp Zarakolu, terör örgütü PKK’nın yayın organı Özgür Gündem gazetesinde yazarlık ve danışma kurulu üyeliğini yaptı. Zarakolu, Evrensel Gazetesi’nde ve Artı Gerçek sitesinde yazılarına İsveç’ten devam ediyor.

Ragıp Zarakolu Artı Gerçek isimli sitesinde “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı köşe yazısında idam edilen Türkiye Devleti’nin Başbakanı Adnan Menderes ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayan bir yazı kaleme aldı. İdeolojik içerikli yazısında Türkiye’nni yakın tarihine göndermeler yaptı. Zarakolu yazının sonunda ise “Korona günleri, bırakın Türkiye’yi tüm dünyayı bir sorgulamaya yöneltmekte. Bundan RTE’nin ve tayfasının kaçması mümkün değil” diye yazdı.

ragipzarakoluyazi

Peki darbe çığırtkanlığı yapan Ragıp Zarakolu neden İsveç’te yaşamaya başlamıştı?

“PKK’ya yardım ve yataklık” suçlamasıyla 2011 hakkında dava açıldı. PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya başlatılan operasyon sonrası, 2011 yılında tutuklandı.

Zarakolu, 2012 yılında ise cezaevinden çıktı ve İsveç’e gitti. 2013 yılından itibaren ise Türkiye’ye bir daha geri gelmedi.

Yurt dışında çeşitli diaspora ve lobi kuruluşlarıyla irtibatı olduğu bilinen Zarakolu, PKK ve Ermeni diasporasıyla da iş birliğini sürdürüyor.

HABERİN DETAYLARINI SABAH.COM.TR’TEN OKUYABİLİRSİNİZ. 

 

Kopyalamayı desteklemiyor...