Connect with us

GÜNDEM

Rekabet Kurumu’ndan sonra Kişisel Verileri Koruma Kurumu da Whatsapp hakkında bir inceleme başlattı…

Son Guncelleme:

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, WhatsApp hakkında inceleme başlattı. Rekabet Kurumu da dün Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatmıştı.

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı.

Rekabet Kurumu da dün Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatmıştı. WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğu durdurulmuştu. 

Kullanıcılarına sunduğu yeni gizlilik sözleşmesi ile ilgili tepkilerin odağında olan WhatsApp’tan yeni bir açıklama geldi.

WHATSAPP’TAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Bu gelişme üzerine Whatsapp tarafından yapılan yeni bir açıklama daha yapıldı. açıklamada özel mesajların uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam edildiği vurgulandı.

Geçen hafta kullanıcılarına bu sözleşmeyi dayatan ve özel bilgilerin Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerde kullanılmasının iznini isteyen WhatsApp, bu izni vermeyenlere 8 Şubat’tan sonra hizmet vermeyeceğini açıklamıştı.

KİTLELER HALİNDE WHATSAPP’TAN KAÇIŞ

ABD ve Avrupa Birliği üyesi haricindeki ülkelere dayatılan bu sözleşme büyük tepki çekti. WhatsApp kullanıcıları, kitleler halinde farklı mesajlaşma programlarına yöneldi. Signal, BİP ve Telegram gibi uygulamalar günler içinde on milyonlarca insan tarafından indirildi.

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA ÜSTÜNE AÇIKLAMA

Bu gelişmelerin ardından paniğe kapılan WhatsApp’tan açıklama üstüne açıklama geldi. Bugün de Twitter hesabından yeni bir açıklama yayınlayan WhatsApp, kullanıcılarının özel mesajlarının uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam edildiğini söyledi.

Söylentilere karşı yüzde 100 net olunmaya çalışıldığının ifade edildiği açıklamada, gizlilik politikasındaki güncellemenin, kullanıcıların arkadaşları veya aileleri ile konuşmalarını kapsamayacağının üzerinde duruldu.

Kopyalamayı desteklemiyor...