Connect with us

GÜNDEM

Reuters, Binali Yıdırım’ın Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına getirileceğini iddia etti…

Son Guncelleme:

Reuters haber ajansı, son başbakan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcılığı görevine getirilebileceğini yazdı.

Superhaber’in haberine göre, Reuters’a konuşan cumhurbaşkanlığı yetkilileri Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili bugün öğleden sonra bir açıklama yapılacağını söyledi.

Yetkililer ekonomi yönetimi hakkında kararın bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği AK Parti MYK toplantısında ele alınacağını, ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamının kurulmasının ve kabine değişikliği yapılmasının söz konusu olabileceğini belirtti.

Ajans, bu göreve eski başbakanlardan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın getirilebileceğini yazdı.

AK Parti’den bir yetkili de Albayrak’a istifasından sonra ulaşılamaması ve devir teslim yapacak isim olmadan istifa etmesinin parti içinde belirsizlik yarattığını belirtti.

TL YÜZDE 5 DEĞER KAZANDI

Merkez Bankası başkanının görevden alınması ve Albayrak’ın istifasının ardından para ve maliye politikasında daha alışılagelmiş yöntemlerin kullanılacağı beklentisiyle TL bugün yüzde 5 değer kazandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...