Connect with us

GÜNDEM

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti…,

Son Guncelleme:

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında yaşamını yitirdi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sağlık durumuyla ilgili şikayeti sonrası hastaneye kaldırılmıştı.

Koronavirüse bağlı zatürre ve nefes darlığı problemi olan Asiltürk’ün, Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisi sürüyordu.

Asiltürk’ten bu sabah saatlerinde sevenlerini üzen haber geldi. Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

ERBAKAN’LA NAMAZ KILARKEN TANIŞTILAR

Oğuzhan Asiltürk, birlikte yol yürüdüğü dava arkadaşı Necmettin Erbakan’la İTÜ’de namaz kılarken tanıştı.Siyasetin ‘Oğuzhan Ağabeyi’nin’, birlikte yol yürüdüğü dava arkadaşı Necmettin Erbakan’la tanışma hikayesi 1954 yılına dayanıyor.

1938 Malatya doğumlu olan Oğuzhan Asiltürk, İTÜ inşaat mezunudur. Necmettin Erbakan’la genç bir doçent olduğu 1954 yılında İTÜ’de namaz kılarken tanışan Asiltürk, siyaset hayatına da Milli Nizam Partisi’yle başlamıştı.

Namazla başlayan dostluğun ardından dava arkadaşı olan iki isim, Milli Selamet Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı.

MSP’nin Genel Sekreter’liğini de yapan Asiltürk, Meclis’e ilk olarak 1973’te Ankara Milletvekili olarak girdi.

Erbakan’ın oldukça güvenerek seçtiği Oğuzhan Asiltürk, bugün Milli Görüş fikrini devam ettiren kesimlerce saygı duyulmaya devam eden ve oldukça sevilen bir isim olarak anılıyor.

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk 25 Mayıs 1935’te Malatya’nın Hekimkan ilçesinde doğdu. İlk, ortaokul ve liseyi Malatya’da okudu.

Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde tamamladı.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya Milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı.

Kopyalamayı desteklemiyor...