Connect with us

GÜNDEM

Sahte şeyh 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Son Guncelleme:

Fatih Nurullah takma adlı sahte şeyh Eyüp Fatih Şağban (58), sözde tarikatındaki bir müridinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Şağban’ın Sakarya’da kendisine ait olan yazlığında, anne ve babasıyla birlikte kalan 12 yaşındaki kız çocuğunu defalarca taciz ettiği belirlendi.

Tacizi öğrenen kızın babasının şikayetçi oldu ve jandarmayla birlikte Şağban’ın kaldığı eve gittiği öğrenildi.

Sahte din adamı Şağban’ın müritlerin saldırısına uğrayan babayı jandarma ekipleri linçten güçlükle kurtardı. Jandarma Fatih Nurullah adıyla tanınan Eyüp Fatih Şağban’ı gözaltına aldı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Şağban’ın taciz ettiği kızın babası ile yaptığı telefon görüşmesinde sapıklıklarını itiraf ettiği ve olayın ortaya çıkması halinde intihar edeceğini söylediği öğrenildi.

TACİZ OLAYINI PEDAGOGLARA ANLATTI

İstismara uğrayan çocuk yaşadıklarını Sakarya Üniversitesi’ndeki Çocuk İzlem Merkezi’nde görevli pedagoglara anlattı. Çocuk, Şağban’ın çay götürdüğü sırada ve baş başa kaldıkları başka zamanlarda kendisini taciz ettiğini anlattı.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN TUTUKLANDI

İddiasına göre tacizler uyuduğu sırada da oluyordu ancak korktuğu için bunları bugüne kadar anlatamamıştı. Eyüp Fatih Şağban önceki gün ‘çocuğa yönelik cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

ÇOCUĞUN BABASI İLE KONUŞURKEN İTİRAF ETTİ: SES KAYITLARI İNTERNETTE YAYINLANDI

Şağban’ın mağdur çocuğun babası ile arasında gerçekleşen telefon görüşmesinin kaydı da sosyal medyada yayıldı. Taciz ettiği çocuğun babasına sapkınlıklarını itiraf eden ve olayının üstünün kapatılmasını isteyen Şağban, rezilliğin ortaya çıkmaması için de babayı ikna etmeye çalışıyor. Şağban’ın olayın ortaya çıkması halinde imkanı bulsa yurt dışına kaçacağını yoksa intihar edeceğini söylediği duyuluyor.

YAPILANMASINI İSTANBUL’DA KURDU

Kamuoyunda ‘Uşşaki Tarikatı Lideri’ olarak gündeme gelen Eyüp Fatih Şağban’ın “Devletin kontrol mekanizmalarında olalım” sözleriyle gündem olmuştu. Şağban İstanbul’da çeşitli grupların sohbetlerine devam ettikten sonra kendi yapılanması kurdu.

Kopyalamayı desteklemiyor...