Connect with us

GÜNDEM

Savcılık açıklama yaptı! Osmaniye’de savcı ile doktor arasında muayene gerilimi…

Son Guncelleme:

Osmaniye’de bir savcının tartıştığı doktoru ifadeye çağırmasından sonra Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı, açıklama yayınladı.

Osmaniye Cumhuriyet Savcısı Mehmet B.’nin, kendisini muayene etmeyen doktoru ifadeye çağırdığını iddia edildi.

Osmaniye Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde yaşanan olayda hastaneye giden Cumhuriyet Savcısı Mehmet B. iddiaya göre, doktor Gökhan Günel’in odasına girip muayene olmak istedi.

Ancak Günel, başka hastasının olduğunu söyleyince tartışma çıktı. Daha sonra doktor Günel ifadeye çağrıldı. Savcının, muayene olamadığı için Günel hakkında gözaltı emri verdiği iddia edildi.

BAŞSAVCILIĞIN AÇIKLAMASI

Olaya ilişkin Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı açıklama yaptı. Açıklamada savcının şikayeti üzerine “hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatıldığını ve bu nedenle doktorun ifadesinin alınıp, serbest bırakıldığını söyledi.

Tepki toplayan olaya ilişkin resmi açıklama, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’den geldi.

Tekne, “Nöbetçi doktor hakkında hakaret suçundan soruşturmaya başlanılmıştır. Aynı gün ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Aksi yöndeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelen cumhuriyet savcısı Mehmet B., sırası gelmeden girdiği doktorun odasında kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdığı iddia edilmişti.

Kopyalamayı desteklemiyor...